Світ

Треба бути жорсткішими. Західні експерти про Росію

Треба бути жорсткішими. Західні експерти про Росію

Путін знову поговорив із Байденом

Заходу настав час перейти у наступ у війні заяв і домагатися засудження Росії Великою сімкою, ОБСЄ і, можливо, в ООН.

  Відразу після нової телефонної розмови Джо Байдена з Володимиром Путіним американський аналітичний центр Атлантична рада опублікував відкритий лист 24 авторитетних експертів із зовнішньої політики, які закликають жорстко відповісти на вимоги Москви.  

Що вимагають від США

  Росія звинувачує НАТО в тому, що альянс загрожує їй, хоча НАТО досі дотримується всіх зобов’язань перед Москвою, а також висуває абсолютно нездійсненні вимоги та готує ґрунт для війни з Україною, пишуть експерти. Тому, на їхній погляд, адміністрація Байдена має:   — узгодити з європейськими союзниками найсерйозніші санкції на випадок російської агресії проти України, причому агресії у будь-якій формі та будь-якого масштабу; описати ці санкції Москві, давши їй їжу для роздумів;   — наростити постачання Україні озброєнь, включаючи протитанкові комплекси Джавелін, переносні зенітні ракетні комплекси Стінгер та протибатарейні радарні системи Q36, а також підштовхнути європейських союзників до того, щоб вони також допомогли українській армії;   — розпочати нарощування сил на східному фланзі НАТО і пояснити Росії, що цей процес може прискорюватися чи зупинятися залежно від її поведінки;   — перейти у наступ у війні заяв та добиватися засудження Росії «сімкою», ОБСЄ і, можливо, в ООН;   — при цьому незмінно демонструвати готовність до переговорів, але таким, де на порядку денному будуть і претензії НАТО та інших країн до Росії.   Серед тих, хто підписав лист, — відомі експерти, ветерани американської дипломатії, включаючи колишніх послів у Росії та Україні та високопоставлених співробітників Держдепартаменту, а також відставні військові.  

Треба бути жорсткішими. Західні експерти про Росію

EPA  

Час змінювати лінію

  До твердості у спілкуванні з Росією закликає і одна з провідних газет Німеччини, Frankfurter Allgemeine Zeitung, але вона звертається вже до Євросоюзу загалом та до Німеччини зокрема.   Видання пише, що США, незважаючи на декларації Байдена про те, що «Америка повернулася» до європейської політики, надто зайняті внутрішніми проблемами, і Європі доведеться змінювати свою лінію у відносинах із Китаєм та Росією.   «Сильний і впевнений у собі актор має відбивати спроби Росії сіяти розбрат та принижувати Європу. Не обов’язково платити тією ж монетою, але треба набагато рішучіше реагувати, коли Росія робить замах на європейські цінності та європейський порядок. Для своїх сусідів з їхніми проблемами Євросоюз — це сила, яка несе порядок. Його завдання — стабілізувати становище у них, інакше ця нестабільність впаде на нього самого», — пише видання.    

Джерело

Залишити коментар