Світ

Токаєв ініціював саміт ОДКБ

Токаєв ініціював саміт ОДКБ

Фото: Пресс-служба президента Казахстана Президент Казахстану ініціював саміт ОДКБ

Ситуація в Казахстані стабілізується, але «джерело терактів, і досі, існує», стверджує Касим-Жомарт Токаєв.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ініціював саміт ОДКБ у онлайн-форматі. Про це повідомляє прес-служба Токаєва у суботу, 8 січня.

Про ініціативу Токаєва стало відомо після його розмови з президентом РФ Володимиром Путіним, формальним главою Білорусі Олександром Лукашенком та прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном.

«Касим-Жомарт Токаєв повідомив Володимира Путіна, що ситуація в країні стабілізується. Водночас джерело терактів, і досі, існує. Тому, сказав він, боротьба з тероризмом буде продовжена. Президент запропонував провести саміт ОДКБ в режимі онлайн найближчими днями. Дата зустрічі буде погоджена дипломатичними каналами», — заявили в прес-службі Токаєва.

«Висловлено підтримку оголошеній президентом Казахстану Касим-Жомартом Токаєвим пропозиції про проведення найближчим часом засідання Ради колективної безпеки ОДКБ у форматі відеоконференції. Нікол Пашинян повідомив, що вірменська сторона як чинний голова ОДКБ займеться організацією цього заходу», — додали в Кремлі.

Ситуація в Казахстані «має тенденцію до заспокоєння та нормалізації», стверджують у Кремлі.

Нагадаємо, російські військові продовжують прибувати до Казахстану для придушення протестів та заворушень. Напередодні в Міноборони РФ заявили, що понад 75 літаків ВКС РФ цілодобово перекидають підрозділи російського контингенту.

Також повідомлялося, що керівником місії ОДКБ у Казахстані призначено командувача ПДВ генерал-полковника Андрія Сердюкова.

Джерело

Залишити коментар