Світ

Таліби закликали США виключити їх зі списку терористів

Таліби закликали США виключити їх зі списку терористів

Міністри «Талібану» не хочуть перебувати в списках терористів

У сформованому талібами уряді Афганістану розцінюють наявність своїх міністрів у списках терористів як інструмент тиску.

Призначений талібами міністр інформації і культури в тимчасовому афганському кабміні Хайрулла Хайрхва закликав США виключити представників «Талібану» зі списків терористів. Про це він сказав в поширеному в середу, 13 жовтня, інтерв’ю катарському телеканалу Al Jazeera.

«Американці повинні переглянути свої погляди щодо включення представників «Талібану» в списки терористів. Вони використовують наявність наших функціонерів в цих списках як інструмент тиску на уряд Афганістану. Ми закликаємо їх дотримуватися дипломатичних методів, оскільки, на мій погляд, це все одно не принесе їм жодної користі в майбутньому», — наголосив Хайрхва.

Він закликав американців дати їм можливість «служити своєму народові».

«Якщо США не виключать представників «Талібану» з цих списків, це повернеться до них, оскільки вони не стримають дані нам обіцянки. Ми вже виконали всі свої зобов’язання, а міжнародне співтовариство досі ні», — сказав Хайрхва.

Представник радикалів вкотре вказав на те, що на афганській території відсутня будь-яка терористична загроза, зокрема з боку угруповання «Ісламська держава».

Ціла низка представників сформованого «Талібаном» тимчасового уряду Афганістану перебуває під міжнародними санкціями або включена в список терористів в деяких країнах. Зокрема, мулла Мохаммад Хасан Ахунд, який очолив кабмін, в 2001 році був внесений до списку санкцій ООН, а за голову призначеного радикалами керівника афганського міністерства внутрішніх справ Сіраджуддіна Хаккані ФБР свого часу призначила нагороду в 10 млн доларів. Крім цього, кілька функціонерів радикального руху відбували покарання в американській в’язниці в Гуантанамо, включаючи Хайрхву, який перебував там з 2002 по 2014 рік.

Нагадаємо, 9-10 жовтня делегації від Держдепу США і «Талібану» провели в Досі перші з моменту захоплення влади в Афганістані переговори. Пізніше в Держдепі заявили, що переговори були «відвертими і професійними».

Найбільш розшукувані терористи. Кабмін «Талібану»

Джерело

Залишити коментар