Політика

Свою бездіяльність і блокування реформ ОПК Уруський прикриває ім’ям президента, — ЗМІ

Свою бездіяльність і блокування реформ ОПК Уруський прикриває ім'ям президента, - ЗМІ

Олег Уруський Радіо Свобода

Дії і заяви віцепрем’єр-міністра — міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського спрямовані на знищення українського ОПК і завдають шкоди іміджу президента Володимира Зеленського. Про це йдеться в статті «Уруський і бездіяльність: до чого призведе нездатність віце-прем’єр-міністра займатися ОПК України», опублікованій виданням Rupor.info, повідомляє УНІАН.

«Міністерства, яким повинен керувати Уруський, не існує в природі. Так, гроші на його функціонування виділяються, але в реальності штат міністерства з питань стратегічних галузей промисловості укомплектований менше ніж на 5%. Всього із заявлених 330 співробітників міністерства наразі працюють «аж» 7 осіб — міністр, його заступники та радники. 6 з 7 співробітників міністерства (крім, власне, Уруського) не мають доступу до держтаємниці. Іншими словами, не можуть виконувати ключову функцію — формувати Державне оборонне замовлення», — йдеться в публікації.

Автор зазначає, що за 4 місяці каденції Уруський і його команда не підготували комплексну стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу, проте успішно блокують реальні зміни в ОПК.

«Відбувається блокування тих реформ в ОПК, які було задумано давно. І не реалізуються лише через Уруського. Йдеться про корпоратизацію ОПК. Замість цього Уруський ввімкнув ручний режим і сам тисне на підприємства, змушуючи їх виконувати його вимоги. При цьому віце-прем’єр явно забув про міжнародні стандарти OECD (прозорість, підзвітність, контроль, незалежне управління). Зараз Уруський намагається вивести з «Укроборонпрому» 6 авіаційних підприємств попри будь-яку підготовлену стратегію розвитку авіації в Україні», — йдеться в статті.

Водночас свою бездіяльність Уруський прикриває за допомогою імені президента України.

«За заявою Уруського, президент Володимир Зеленський поставив йому завдання створити в Україні ракетний носій легкого класу для освоєння космосу — до кінця його каденції (до березня 2024 року — ред.). Він зазначив, що кошти на це відсутні і серед інвесторів можуть бути іноземні держави. Загалом, Уруський виставив президента повний ідіотом, який тільки і мріє про якусь ракету. Насправді схоже, що президент просто хотів за допомогою цієї ракети як одного конкретного проекту проілюструвати загальне зростання військової промисловості в країні. Але Уруському простіше розповідати про ракети і космосі, але не про реальну роботу його міністерства», — йдеться в публікації.

При цьому автор додає: «Головна проблема полягає в тому, що такими діями Уруський остаточно знищує систему української ОПК, висмикуючи з нього як з запіканки родзинки. Все інше його не цікавить, і воно може бути знищено. За 4 місяці перебування на посаді Уруський продемонстрував абсолютну нездатність займатися розвитком ОПК — цього критично важливого для України напрямку», — підсумував він.

Источник

Залишити коментар