Політика

Світ побачив, що Америка може бути вразливою, – політтехнолог про штурм Капітолія

Світ побачив, що Америка може бути вразливою, – політтехнолог про штурм Капітолія

Штурм Капітолію REUTERS

Це матиме дуже великі наслідки, прогнозує Тарас Загородній

Події у США нагадують кольорові революції, і увесь світ побачив, що Америка може бути вразливою, а це – підрив авторитету.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив політтехнолог Тарас Загородній.

Експерт, коментуючи протести у США та штурм Капітолія, зауважив, що ці події нагадували так звані кольорові революції, які раніше відбувалися у низці країн і які завжди підтримували США.

«Чи забудуть це? Забудуть, але не забудуть іншого – увесь світ побачив, що Америка може бути вразливою. Увесь світ побачив перелякані обличчя конгресменів, як вони там ховалися під лавки. А це – авторитет. Авторитет того, що найбільша, «super power», тобто наддержава світу вразлива, і коли перелякані люди… Американці ж завжди такі упевнені у собі – і конгресмени, і сенатори. У даному випадку це підрив морального авторитету, і це матиме дуже великі наслідки для світу, і американцям доведеться або застосовувати інші засоби, щоб повертати авторитет і віру у себе, або далі ми будемо бачити фрагментацію світу», – сказав Тарас Загородній.

Новини за темою: У Конгресі закликають усунути Трампа за 13 днів до кінця повноважень

Нагадаємо, 6 січня у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа зібралися на багатотисячний мітинг, після чого вирушили штурмувати Капітолій. За інформацією ЗМІ, під час заворушень загинули четверо людей. Детальніше про те, що відбувалося у Вашингтоні, читайте тут.

Слід зазначити, що 7 січня Конгрес США підрахував голоси Колегії виборців на виборах американського президента та офіційно затвердив перемогу Джо Байдена. Після затвердження результатів голосування 20 січня відбудеться інавгурація новообраного очільника країни.

Джерело

Залишити коментар