Світ

Свято 4.20. Неофіційний День марихуани

Свято 4.20. Неофіційний День марихуани

Неофіційний День марихуани

Щорічно 20 квітня десятки тисяч людей по всьому світу збираються на вулицях своїх міст, щоб підтримати ідею декриміналізації канабісу і виключення його зі списку небезпечних наркотиків.

  4.20 — саме так на американський манер записується дата 20 квітня — це неофіційне свято любителів канабісу, а ще й популярний у західній культурі час дня для його вживання — 16:20.   Справжня історія виникнення неофіційного Дня марихуани залишається предметом обговорень, однак існують кілька версій.  

Історія виникнення

  Одні кажуть, що 420 — це кількість активних компонентів канабісу, інші стверджують, що це поліцейський код, який використовували американські копи, щоб ловити підлітків під кайфом. У той же час, за даними Голландської асоціації легального канабісу та його медичної складової, в марихуані міститься понад 500 активних компонентів, близько 70 з яких відносяться до групи канабіноїдів.   Є і зовсім неймовірні версії, наприклад, деякі пов’язували 4.20 з датою народження Адольфа Гітлера чи заявляли, що о 16:20 в Голландії прийнято пити чай.   Згідно з однією з основних версій, день 4.20 бере свій початок зі шкільного ритуалу: у 1970-х група каліфорнійських тінейджерів почали щодня збиратися біля пам’ятника французькому хіміку Луї Пастеру о 4:20 дня, щоб покурити марихуану. Інформація про ритуал вийшла за межі місцевого шкільного співтовариства, і незабаром 4.20 стало універсальним словесним кодом, що позначає вживання канабісу. Звідси ж, за однією з версій, і виникає ідея святкувати день марихуани саме 20 квітня.  

Свято 4.20. Неофіційний День марихуани

EPA  

Легалізація

  Останнім часом по всьому світу активно йде процес легалізації марихуани.   Комісія Організації Об’єднаних Націй з наркотичних засобів вирішила виключити медичну марихуану та її похідні з категорії найнебезпечніших наркотиків у світі.   З 53 держав-членів за рішення проголосували 27 країн, у тому числі США і держави ЄС, проти висловилися 25, включаючи Росію і Китай, а одна країна — саме Україна — утрималася від голосування.  

Свято 4.20. Неофіційний День марихуани

EPA   Як сказано в заяві комісії ООН, що базується у Відні, канабіс для медичних цілей виключили зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року. У цей список входять речовини, на які поширюється найсуворіший контроль, наприклад, героїн. Рішення прийняли на основі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, зроблених у січні 2019 року.   У той же час, марихуану залишили в Списку I Єдиної конвенції про наркотичні засоби, тобто, вона підлягає всім заходам контролю, що застосовуються до наркотиків.  

Свято 4.20. Неофіційний День марихуани

EPA  

Різні позиції країн

  Мексика, Уругвай і Канада — три країни в світі, які повністю легалізували марихуану. Мексика з населенням у 128 мільйонів осіб стала найбільшим ринком легального канабісу у світі.   В Україні використання марихуани в рекреаційних цілях було повністю заборонено. Згідно з Кримінальним кодексом, незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотиків з метою збуту карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.   У той же час, медичний канабіс в Україні частково легалізували. Йдеться про виключення зі списку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів двох препаратів на основі канабісу: Набілону і Набіксімолсу. Їх продаж допускається тільки у формі лікарських засобів.     «Легалізація канабісу в медичних цілях — це, в першу чергу, про вирішення питання зменшення болю для тяжкохворих. Зокрема, онкохворих і паліативних хворих, дітей з епілепсією, пацієнтів з депресією і тривожними станами, військових з посттравматичним синдромом, людей з хворобою Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом та псоріазом», — заявляв головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.   У той же час, можливість легалізації марихуани в рекреаційних цілях в Україні поки не розглядається. Зокрема, проти неї виступає глава МВС України Арсен Аваков, який нещодавно назвав такий крок «дорогою до більш важких наркотиків».   У Росії затверджено стратегію державної антинаркотичної політики до 2030 року. У прийнятому документі лібералізацію та легалізацію наркотиків прирівняли до загрози національній безпеці.    

Джерело

Залишити коментар