Україна

Степанов знайшов винних у зриві вакцинації

Степанов знайшов винних у зриві вакцинації

Фото: Imagо Максим Степанов розповів про зрив контрактів на поставку вакцини

Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину.

Україна могла б робити до 13 млн щеплень від коронавірусу на місяць, якби отримала всі заплановані вакцини. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі Україна 24.

«Можливості медичної системи — спокійно вакцинувати до 6 млн громадян на місяць. У нас задіяно 3,5 тис. кабінетів щеплень з 11,5, тобто третину. Якщо ми задіємо повністю всі кабінети, то можливості будуть до 12-13 млн щеплень на місяць. Щоб робити таку кількість щеплень, основне питання — це наявність вакцини», — сказав Степанов.

Він розповів, що країна уклала контракти на поставку 24 млн доз, з них за 14 млн виплачені кошти. Однак низка контрактів зірвався, в результаті Україна не отримала індійську вакцину AstraZeneca/CoviShield, хоча сплатила всі кошти за контрактом.

Раніше у Pfizer розповіли, що інші країни вели переговори про постачання вакцини ще в першій половині літа минулого року, і Україні треба було це робити раніше.

Нагадаємо, що НАБУ розслідує махінації під час закупівлі вакцини. У САП повідомили, що проти топ-чиновників МОЗ порушено справу і проводиться розслідування про купівлю вакцини за завищеною ціною.

Перед цим нардеп Олександра Устинова з посиланням на держпідприємство Медичні закупівлі України повідомила, що воно вело переговори про закупівлю вакцини від COVID-19 з індійською компанією Serum Institute, проте МОЗ припинило переговори з цим виробником. При цьому зазначалося, що індійська вакцина коштувала б в п’ять разів дешевше, ніж китайська, яку закупило МОЗ.

Джерело

Залишити коментар