Світ

США знову включили Кубу у список країн-спонсорів тероризму

США знову включили Кубу у список країн-спонсорів тероризму

США продовжать тиснути на Кубу

Куба повинна припинити підтримку міжнародного тероризму і підривні дії щодо системи правосуддя США, зазначив Майк Помпео.

Влада США прийняла рішення про повернення Куби до списку країн-спонсорів міжнародного тероризму. Про це йдеться в заяві держсекретаря США Майкла Помпео, поширеній в понеділок, 11 січня.

«Держдепартамент вніс Кубу в список держав-спонсорів тероризму за неодноразове надання підтримки актам міжнародного тероризму за допомогою надання притулку терористам… Цією дією ми знову притягнемо уряд Куби до відповідальності і дамо чіткий сигнал: режим Кастро повинен припинити свою підтримку міжнародного тероризму і підривні дії щодо системи правосуддя США», — зазначив Помпео.

За його словами, Гавана відмовлялася видати лідерів колумбійського ліворадикального повстанського угруповання Армія національного звільнення (АНО), які проживають в країні. Крім того, «Куба також покриває кількох злочинців зі США, які розшукуються за звинуваченнями в політично мотивованому насильстві». На додаток до цього влада Куби «залучена в цілий спектр ворожої діяльності в регіоні», в тому числі у Венесуелі.

«Куба повертається в список держав-спонсорів тероризму в результаті того, що вона порушила зобов’язання припинити підтримку тероризму, яке вона дала як умову її виключення зі списку попередньою адміністрацією [США] в 2015 році», — додав Помпео.

Він уточнив, що включення в список означає можливість введення «санкцій стосовно осіб та країн, які залучені в певні види торгівлі з Кубою, передбачає обмеження на іноземну допомогу з боку США, заборону на експорт і продаж товарів оборонного призначення, введення певного контролю за експортом товарів подвійного призначення».

У свою чергу Гавана рішення Вашингтона назвала лицемірством.

«Ми засуджуємо лицемірне і цинічне рішення США оголосити Кубу державою-спонсором тероризму. Політичний опортунізм цієї акції визнається всіма, хто щиро переймається проблемою тероризму», — написав у Twitter міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес.

Нагадаємо, вперше Куба була включена в американський список держав-спонсорів тероризму в 1982 році. У грудні 2014 року тодішній президент США Барак Обама визнав, що колишня політика Вашингтона щодо Гавани не працює, і оголосив про початок руху до нормалізації двосторонніх зв’язків і пом’якшення антикубинських санкцій. У 2015 році адміністрація Обами оголосила про виключення Куби із зазначеного переліку.

Але зближення двох країн призупинилося після того, як в січні 2017 року США очолив Дональд Трамп. Він скасував «жахливу» угоду Обами з Кубою.

Джерело

Залишити коментар