Світ

США заборонили торгівлю зброєю з Росією

США заборонили торгівлю зброєю з Росією

Фото: Посольство Украины в США

Санкції проти Росії розширені через справу Навального. Нові обмеження вступлять з 18 березня.

США внесли Росію в список країн, з якими повністю заборонено торгівлю зброєю. Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті Держдепартаменту в середу, 17 березня.

Дане рішення набуде чинності з 18 березня.

«Політика Сполучених Штатів полягає у відмові у видачі ліцензій або інших дозволів на експорт оборонних виробів і оборонних послуг, призначених для Росії», — йдеться в документі.

Виняток зроблено для операцій в рамках співпраці держав в сфері космосу і до 1 вересня — в сфері комерційних космічних запусків.

Крім Росії в список потрапили Афганістан, Центрально-африканська республіка, Кіпр, Демократична республіка Конго, Еритрея, Ірак, Ліван, Лівія, Сомалі, Південний Судан і Зімбабве.

У свою чергу, Мінторг США повідомляє про розширення експортних обмежень щодо Росії через Олексія Навального.

«Бюро промисловості та безпеки розширить експортні обмеження щодо Росії відповідно до висновків держсекретаря США від 2 березня 2021 року про те, що влада РФ використовувала хімічну або біологічну зброю проти своїх власних громадян», — йдеться в документі.

У зв’язку з цим з 18 березня під час розгляду заявок на експортні ліцензії для предметів, що перебувають під контролем з міркувань національної безпеки, буде діяти «презумпція відмови». При цьому до 1 вересня 2021 року передбачено винятки для низки категорій продукції, в тому числі пов’язаної з космічною галуззю.

У «чорний список» включені 14 організацій у справі Навального. 13 — це комерційні компанії, включаючи 9 в Росії, 3 в Німеччині, 1 в Швейцарії, а також державний дослідний інститут в Росії.

Раніше ЗМІ писали про нові санкції США проти Росії за масштабну кібератаку, яку приписують пов’язаним з владою РФ хакерам.

Джерело

Залишити коментар