Світ

США побоюються «Мертву руку» Росії

США побоюються "Мертву руку" Росії

Стартовий майданчик для ракет в Росії (архівне фото)

У США викликають побоювання наявність у Росії комплексу, який може автоматично застосувати ядерну зброю.

В Держдепартаменту США побоюються російського комплексу Периметр, який на Заході отримав назву «Мертва рука», який відповідає за управління відповідним ядерним ударом. Про це йдеться в доповіді помічника держсекретаря США з міжнародної безпеки Крістофера Форда.

У доповіді розглядаються аспекти моралі і міжнародного права в контексті ядерного роззброєння.

«Питання можуть також виникнути в зв’язку з так званим Периметром або «Мертвою рукою» — системою, яка, згідно з даними деяких ЗМІ, була створена Радянським Союзом в 1980-і роки, і, судячи з усього, була залишена на озброєнні. Її наявність, судячи з усього, в 2011 році підтвердив командувач Ракетних військ стратегічного призначення (РВСП)», — йдеться в доповіді.

«Якщо припустити, що ця система дійсно існує і працює так, як про неї повідомлялося, то, якщо в умовах кризи її активує вище командування, Периметр, судячи з усього, автоматично дасть наказ на запуск ракет ядерного арсеналу країни, якщо виявить ядерні вибухи на території Росії, і його комп’ютерний мозок не зможе після цього встановити зв’язок з Генштабом», — так Форд пояснив принцип роботи системи.

«У будь-якого, хто стурбований питаннями моралі стосовно ядерних озброєнь, явно виникнуть неприємні запитання щодо Периметра», — додав він.

Зазначимо, комплекс Периметр, за даними ЗМІ, в разі ядерного удару по території країни рішення про відповідні дії може прийняти самостійно або з мінімальною участю людини.

Нагадаємо, Вашингтон і Москва близькі до підписання компромісної угоди за договором про озброєння. Тривають переговори за умовами угоди.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар