Світ

США і «Талібан» оцінили переговори, що відбулися

США і "Талібан" оцінили переговори, що відбулися

Фото: DW І американці, і таліби позитивно оцінили зустріч

У Досі сторони обговорили низку питань щодо Афганістану: від дотримання прав людини до гуманітарної допомоги народу республіки.

Переговори між талібами, які захопили владу в Афганістані, і представниками США, які відбулися в Катарі, були «відвертими і професійними». Про це в неділю, 10 жовтня, заявив глава прес-служби Держдепу Нед Прайс.

За його словами, в ході зустрічі американська делегація піднімала питання безпеки і боротьби з тероризмом, прав людини, евакуації з країни американських і іноземних громадян, а також афганців, які допомагали їм.

«Дві сторони також обговорили надання Сполученими Штатами повноцінної гуманітарної допомоги безпосередньо народу Афганістану», — йдеться в заяві Прайса.

У свою чергу рух «Талібан» також позитивно оцінив переговори з американцями.

За словами представника міністерства інформації і культури «Ісламського емірату Афганістан», які наводить телеканал Al Jazeera, «афгано-американська зустріч в Досі була плідною».

Таліби висловили надію, що ці переговори підготували ґрунт для визнання сформованого ними тимчасового афганського уряду.

Нагадаємо, 9-10 жовтня делегації від Держдепу США і «Талібану» провели в Досі перші з моменту захоплення влади в Афганістані переговори.

Джерело

Залишити коментар