Політика

Спочатку уряд мав домовитися про компенсації, а вже потім запроваджувати карантин вихідного дня, — Лазарєв

Спочатку уряд мав домовитися про компенсації, а вже потім запроваджувати карантин вихідного дня, - Лазарєв

Політолог Олександр Лазарєв Скріншот відео

Політолог поцікавився, чому кошти із коронавірусного фонду не скерували на створення належних умов для боротьби з пандемією у медичній сфері

Уряд спочатку мав би домовитися про компенсації для малого та середнього бізнесу, а вже потім запроваджувати карантинні обмеження через коронавірус.

Про це в ефірі ток-шоу «17» на телеканалі ZIK заявив політолог Олександр Лазарєв.

Гість студії констатував, що уже із суботи починають діяти обмеження для малого та середнього бізнесу, який не зможе заробляти.

«І уряд починає думати – чи будуть вони домовлятися з банками про те, щоб ввести податкові канікули. Чи погодяться на це ті банки? І ще багато інших моментів. Можна ж робити все нормально, правда? Можна зробити паралельно ці речі. Можна спочатку домовитися про компенсації, потім ввести цей карантин і обмежувальні норми. Але знову ж таки, про які компенсації йдеться? Як вони будуть вираховуватися? Хто їх отримає, а хто ні?» – поцікавився експерт.

Олександр Лазарєв зауважив, що під час локдауну навесні такі компенсації для фізичних осіб – підприємців (притім, не всі змогли отримати кошти) були мізерними і становили тисячу гривень.

«З приводу того, що «не дай нам Бог дочекатися зупинки медичної системи». Так а що ж ви, негідники, робили пів року, що ми можемо «дочекатися»? У вас же був коронавірусний фонд. Ви з місцевих бюджетів вилучили гроші. Ви чому не витратили на те, щоб створити умови в медичній системі, щоб створити ліжко-місця, щоб лікарям підвищити зарплати?…» – наголосив політолог.

Нагадаємо, уряд запровадив карантин вихідного дня. Відповідним рішенням вводиться жорсткий карантин з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, який буде повторюватися щотижня вихідними.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що медична система потребує локдауну мінімум на три тижні, але оскільки це неможливо, то вся країна повинна жити за правилами, які діють у помаранчевій карантинній зоні.

Додамо, станом на ранок 11 листопада в Україні лабораторно підтверджено 489 808 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За останню добу в Україні зафіксовано 10 611 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (серед них 350 дітей та 493 медпрацівники). Крім того, за вчора змогли одужати 6802 пацієнти, а жертвою хвороби стала 191 людина.

Источник

Залишити коментар