Україна

Ситуація з COVID-19 ускладнюється іншими ГРІ

Ситуація з COVID-19 ускладнюється іншими ГРІ

Фото: Getty Images Ситуація з коронавірусом ускладнюється іншими ГРВІ

Гострі респіраторні інфекції погіршують ситуацію з поширенням коронавірусу, заявили в Міністерстві охорони здоров’я.

В Україні в деяких областях кількість випадків ГРВІ перевищила епідпоріг, що ускладнює загальну ситуацію з епідемією коронавірусу. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу у четвер, 12 листопада.

За даними епідеміологічного нагляду, поки циркуляції вірусів грипу не виявлено.

«За минулий тиждень на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіли майже 170 тисяч осіб. З них 30% — це діти до 17 років. У більшості регіонів епідпроцес щодо грипу та ГРВІ перебуває на неепідеміологічних рівнях. Водночас у Волинській, Донецькій, Житомирській, Сумській та Черкаській областях вже зареєстровано низький рівень перевищення епідеміологічного порогу. Це свідчить про те, що крім коронавірусної хвороби ситуація ускладнюється і іншими респіраторними вірусними інфекціями», — пояснив Ляшко.

Заступник міністра нагадав клінічні ознаки грипу: раптовий початок; головний біль; ломота в м’язах і суглобах; біль в горлі; підвищення температури тіла вище за 38; кашель.

Він додав, що в разі виявлення симптомів потрібно зателефонувати сімейному лікарю і отримати консультацію щодо подальших дій.

При цьому всього з початку епідеміологічного сезону проти грипу вакциновано вже 50 123 особи, з них 20 тисяч — за останній тиждень.

МОЗ також закупило 40 тисяч доз вакцини проти грипу, яку направили в регіони.

«Ця вакцина призначається перш за все для імунопрофілактики медичних працівників, які надають допомогу хворим з коронавірусною хворобою, а також працівників екстреної медичної допомоги», — резюмував Ляшко.

Нагадаємо, що в Україні вперше виявили понад 11 тисяч випадків COVID-19. Кількість інфікованих з початку пандемії перевищила 500 тисяч осіб. Померли 9145 пацієнтів.

COVID: в Україні зростають госпіталізації і тестування

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар