Політика

Штраф та обмеження волі: Рада повернула покарання за брехню у деклараціях

Штраф та обмеження волі: Рада повернула покарання за брехню у деклараціях

Верховна Рада України ІХ скликання Офіс президента

Законопроєкт підтримали 289 нардепів

Верховна Рада України підтримала проєкт закону, який передбачає відповідальності за недостовірне декларування. Відповідний законопроєкт підтримали 289 нардепів.

Зокрема, цей законопроєкт вносить зміни до Примітки до статті 1726 Кодексу про адміністративні правопорушення. Це дозволить штрафувати чиновників у разі, коли відомості в їх декларації будуть відрізнятися від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Наразі цей поріг встановлено на рівні від 100 до 250 прожиткових мінімумів.

Водночас це дозволить змінити поріг кримінальної відповідальності за брехню в електронних деклараціях.

Так, якщо відомості в е-декларації відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, це каратимуть штрафом від 2500 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо ця сума буде перевищувати 4000 прожиткових мінімумів, то за це загрожує штраф у розмірі від 3 до 5 тисяч таких мінімумів або громадські роботи від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також цей законопроєкт доповнить одну зі статей Кримінального кодексу й дозволить притягнути до відповідальності тих чиновників, які умисно не подають електронні декларації. За таке порушення загрожує штраф у розмірі від 2500 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Новини за темою: МВФ виступив проти скасування електронних декларацій в Україні

Нагадаємо, 3 листопада Вищий антикорупційний суд закрив першу справу за недостовірне декларування майна. Зокрема, мова йде про справу ексголови Запорізької ОДА Костянтина Бриля, який не вказав в декларації чотири «Мерседеси» і один «Ленд Ровер», два елінги (місце для паркування катерів) в Криму, паркомісця, квартири, земельні ділянки тощо.

Джерело

Залишити коментар