Світ

Санду згадала Україну у першому виступі

Санду згадала Україну у першому виступі

Санду випередила Додона на 15%

Новий президент Молдови має намір вести прагматичний діалог з усіма країнами, в тому числі з Україною, США і Росією.

Новообраний президент Молдови Майя Санду має намір вести збалансовану зовнішню політику і прагматичний діалог з усіма країнами. Про це вона заявила в ході першого брифінгу після оголошення результатів виборів, повідомляє ТАСС в понеділок, 16 листопада.

«Ми побудуємо справжній баланс у зовнішній політиці, виходячи з національних інтересів Молдови, і прагматичний діалог з усіма країнами, включаючи Румунію, Україну, європейські країни, Росію і США», — сказала вона.

Санду зазначила, що в першу чергу вона має намір провести переговори з лідерами парламентських партій.

«Після затвердження цих виборів й інавгурації я проведу серію консультацій з парламентськими фракціями, щоб знайти рішення нагальних проблем, з якими зіштовхуються громадяни. Моїми пріоритетами буде зупинка крадіжки публічних грошей, корупційних схем, а також залучення ресурсів в економіку Молдови», — сказала вона.

Також Санду пообіцяла захистити права етнічних меншин.

«Я говорю вам: ви не програли. Я буду завойовувати вашу довіру конкретними справами… Ми разом побудуємо Молдову, в якій громадяни всіх етнічних груп будуть відчувати себе в безпеці, в якій їхні права, включаючи право на використання своєї мови, будуть надійно захищені», — запевнила вона.

Згідно з результатами ЦВК, Санду набрала у другому турі президентських виборів 57,7% голосів, а її конкурент, чинний президент Ігор Додон — лише 42,2%.

Одним з перших Санду з перемогою привітав президент України Володимир Зеленський. Також її привітав російський президент Володимир Путін.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар