Світ

Санду перемогла на виборах у Молдові, набравши майже 58% голосів

Санду перемогла на виборах у Молдові, набравши майже 58% голосів

Майя Санду виграла президентські вибори в Молдові

Нинішній прем’єр-міністр країни, за попередніми даними, перемогла в президентських виборах.

На виборах президента Молдови перемагає Майя Санду. Вона набрала 57,7% голосів, тоді як її конкурент, чинний президент Ігор Додон — лише 42,2%. Про це в понеділок, 16 листопада, повідомляє ТАСС.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Молдови Володимир Шарбан сказав в ході брифінгу, що комісія чекає результати тільки з однієї виборчої дільниці у США, які не можуть вплинути на результати.

«57,74% віддали свої голоси за кандидата Майю Санду і 42,26% віддали свої голоси за незалежного кандидата Ігоря Додона. Залишилося дочекатися даних з останньої виборчої дільниці в Сакраменто, однак вони не можуть вплинути на результати», — сказав Шарбан. За його словами, вибори пройшли за високої явки — 52%.

Він уточнив, що це попередні дані, які зібрані за допомогою автоматизованої системи ЦВК. Остаточні підсумки буду підбиті після фізичного надходження протоколів від виборчих комісій. У ЦВК є п’ять днів на підбиття підсумків, які повинні бути передані на затвердження до Конституційного суду.

Нагадаємо, сьогодні президент Володимир Зеленський привітав Майю Санду з перемогою.

Перший тур президентських виборів в країні відбувся 2 листопада. Тоді Санду набрала 36,16% голосів, Додон — 32,61%.

Ігор Додон зайняв президентську посаду в 2016 році. В ході передвиборної кампанії він зробив ставку на необхідність зближення з Росією. У свою чергу Майя Санду вважає за необхідне відновити добрі стосунки з Румунією, США, Україною та Європейським союзом (ЄС). На попередніх виборах у 2016 році Санду програла Додону в другому турі.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар