Світ

Санду хоче гарних відносин з Росією і тісної співпраці з ЄС

Санду хоче гарних відносин з Росією і тісної співпраці з ЄС

Фото: DPA Обрана президентка Молдови Майя Санду

Переможниця президентських виборів у Молдові Майя Санду провела перші зустрічі з послами ЄС, Росії і США.

Обрана президентка Молдови Майя Санду заявила про наміри завершити етап міжнародної ізоляції країни і проводити на новій посаді відкриту зовнішню політику.

Гарні відносини з Росією

Так, на зустрічі з послом РФ в Кишиневі Олегом Васнецовим Санду наголосила на необхідності розвитку позитивних відносин з Росією. Як повідомила у середу, 18 листопада, пресслужба партії новообраної президентки Молдови «Дія і солідарність», Санду подякувала послу за привітання з обранням від президента РФ Володимира Путіна і обговорила порядок двостороннього співробітництва.

Вона зауважила, що, ще перебуваючи на посаді прем’єр-міністерки, вона почала вибудовувати відносини з РФ, засновані на взаємній повазі і прагматизмі. «І хотіла б відновити порядок співпраці, заснований на цих принципах», — заявила Санду, передає агентство «Інтерфакс». «Моя мета — вивести країну з міжнародної ізоляції і розвивати гарні відносини з Росією, що дозволить вирішити важливі проблеми для громадян. Я докладу всіх зусиль для встановлення позитивних, прагматичних і передбачуваних відносин з РФ. Я сподіваюся, що з цього моменту у нас буде гарна співпраця», — сказала Санду.

Санду обіцяла почати роботу з продовження звільнення від митних зборів на експорт низки молдавських товарів до Росії, термін дії якого закінчується 31 грудня.

Тісна співпраця з ЄС

На зустрічі того ж дня з послом ЄС Петером Міхалко Санду заявила, що етап міжнародної ізоляції Молдови завершено. «Зовнішня політика Молдови вступає в новий етап. Ми будемо проводити відкриту, позитивну і вигідну для країни зовнішню політику… Більше жодної ізоляції. Зовнішня політика на користь однієї партії і конкретної людини закінчилася. Ми починаємо зовнішню політику, яка вигідна громадянам Молдови», — сказала Санду.

«Ви підтримали нас у важкі часи. Ви допомогли Молдові в боротьбі з корупцією, в зміцненні демократії і пом’якшенні наслідків пандемічної кризи. Ми продовжимо працювати в усіх трьох напрямках і подолаємо в тому числі за допомогою тісної співпраці з ЄС важкі часи, які випали на долю нашої країни», — сказала Санду послу ЄС.

Вона запевнила, що докладе всіх зусиль, щоб Молдова отримала якомога більше ресурсів у контексті початку переговорного процесу щодо нового порядку угоди про асоціацію Молдови з ЄС. «Ми хочемо будувати Європу вдома — європейські інститути, європейські школи, європейські дороги, європейські лікарні, європейські зарплати. Ми доб’ємося успіху завдяки наполегливій роботі і за підтримки наших європейських друзів», — заявила Санду.

США — надійний партнер

Своєю чергою на зустрічі з послом США Дереком Хоганом Санду заявила, що «постійна підтримка США багато значить для молдаван, які відчувають, що у них є надійний партнер на шляху до побудови правової держави, підвищення рівня життя і забезпечення прав людини».

«За підтримки зовнішніх партнерів, виходячи з міжнародної ізоляції, Молдова подолає труднощі», — зазначила запевнила майбутня президентка Молдови.

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар