Політика

Розенко: Інформація про те, що ЄС підтримує Зеленського щодо розпуску КСУ, – це фейк

Розенко: Інформація про те, що ЄС підтримує Зеленського щодо розпуску КСУ, – це фейк

Віцепрем’єр-міністр України у 2016-2019 роках Павло Розенко Скріншот відео

Це відверта неправда і маніпуляція, наголосив ексвіцепрем’єр-міністр

Інформація про те, що Європейський Союз підтримує президента України Володимира Зеленського у питанні щодо необхідності розпуску Конституційного суду і що це погоджено з Євросоюзом, – фейкова і неправдива.

Про це в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK заявив віцепрем’єр-міністр України у 2016-2019 рр. Павло Розенко.

«Це є абсолютно фейкова і неправдива інформація «слуг народу», Зеленського, цих людей, які стоять навколо і зараз їх обслуговують, у тому числі, про те, що Європейський Союз підтримує Зеленського щодо необхідності розгону Конституційного суду, що це погоджено з Європейським Союзом, – розгін Конституційного суду. Це є відверта неправда і маніпуляція», – сказав гість ток-шоу.

Павло Розенко зауважив, що про розпуск Конституційного суду України не заявляв ніхто з представників ЄС.

«Так, є питання щодо скасування антикорупційних норм, але Європейський Союз і представники міжнародних організацій чітко заявляють, що ви повинні це питання врегулювати законодавчо, і якщо не відновити, то ухвалити нові закони, що стосуються цієї діяльності. Про розгін Конституційного суду ви ніде не знайдете жодної фрази представників ЄС», – зазначив Павло Розенко.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.

Источник

Залишити коментар