Україна

Росія проігнорувала спецзасідання ОБСЄ

Росія проігнорувала спецзасідання ОБСЄ

Фото: Миссия США при ОБСЕ Росія не скористалася можливістю для вирішення проблем і зниження ризиків, зазначили американські дипломати

Росія не стала брати участь в ініційованих Україною консультаціях відповідно до Віденського документу.

Росія відмовилася брати участь у спеціальному засіданні в ОБСЄ, на якому Україна та інші країни-учасниці хотіли отримати від неї пояснення щодо військової активності біля українського кордону. Про це повідомила місія Литви в ОБСЄ в суботу, 10 квітня.

«Росія відмовилася брати участь в ініційованих Україною консультаціях відповідно до Віденського документу. Вона відмовилася надавати докладні пояснення щодо свого масштабного військового нарощування і незвичного переміщення своїх сил біля державного кордону з Україною і в окупованому Криму», — йдеться в повідомленні.

Також про відмову делегації РФ брати участь у спеціальному засіданні ОБСЄ повідомили в місії США при ОБСЄ.

«Ми шкодуємо, що Росія не скористалася цією можливістю для вирішення проблем і зниження ризиків згідно з Віденським документом», — заявили американські дипломати.

Нагадаємо, 10 квітня Україна задіяла параграф 16 Віденського документа і ініціювала в ОБСЄ засідання щодо нарощування Росією військ біля кордону. Згідно з документом, країни-учасниці консультуються і співпрацюють один з одним щодо будь-якої незвичайної і незапланованої активності своїх збройних сил за межами їх звичайного місця розташування в мирний час.

Раніше цього тижня заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що Росія буде змушена захищати «своїх громадян» на Донбасі в разі загострення конфлікту.

При цьому в Кремлі стягування військ до кордонів України вважають їх внутрішньою справою і запевняють, що РФ не є загрозою для України.

Джерело

Залишити коментар