Політика

Росія може розгорнути ядерну зброю в Криму, – Представництво України в ООН

Росія може розгорнути ядерну зброю в Криму, – Представництво України в ООН

Фото з відкритих джерел

У Представництві вважають, що про це свідчить перетворення Росією Криму на військову базу

Заступник Постійного представника України в ООН Юрій Вітренко заявив, що Росія може розгорнути ядерний потенціал на території окупованого Криму. Про це йшлося під час засідання Генасамблеї ООН, передає пресслужба Постійного представництва України при ООН у Фейсбук.

За словами Вітренка, Росія своїми діями може підірвати без’ядерний статус України. «Поточне перетворення Криму у величезну військову базу може свідчити про можливість розгортання ядерного потенціалу на окупованому півострові, тим самим підриваючи без’ядерний статус України. Це має негайно змінитися», – сказав чиновник.

Також заступник представника зазначив, що в Росії є проблема щодо невиконання нею міжнародних зобов’язань щодо ядерної безпеки, а міжнародне співтовариство не повинно закривати очі на це.

Крім того, Вітренко нагадав, що необдумані спроби Росії взяти під контроль ядерні об’єкти та матеріали, розміщені на території анексованого Криму, суперечать міжнародному праву та Статуту МАГАТЕ. «В результаті, окупаційна держава перешкоджає інспекторам МАГАТЕ отримати доступ до місць зберігання ядерних та радіоактивних матеріалів – як у Криму, так і на сході України», – висловився чиновник.

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив, що допоки Крим залишається окупованим, а жителі півострова зазнають регулярних переслідувань, питання повернення півострову не буде закритим. За його словами, з цією метою питання Криму було повернуто в міжнародний порядок денний.

Источник

Залишити коментар