Світ

Рекомендації ЄК: коли доречні експрес-тести на COVID-19

Рекомендації ЄК: коли доречні експрес-тести на COVID-19

Фото: АРА Швидкий антиген-тест вважається набагато менш точним, ніж ПЛР-тест

Єврокомісія ухвалила рекомендації щодо ситуацій, коли державам ЄС варто подумати над застосуванням експрес-тестів на коронавірус. Масове тестування на COVID-19 — один з таких варіантів.

Єврокомісія визначила ситуації, в яких державам ЄС слід подумати над використанням швидких антиген-тестів на коронавірус. Одна з таких ситуацій — для проведення масового тестування на COVID-19, ідеться у рекомендації щодо експрес-тестів, ухваленій Єврокомісією у середу, 18 листопада.

«У таких ситуаціях (масового тестування. — Ред.) ризик невиявлення всіх випадків зараження або ризик хибних негативних результатів урівноважується швидкістю результатів і можливістю повторного тестування тих осіб, у яких перший результат був негативним», — зазначають у Єврокомісії.

Як відомо, експрес, або антиген-тести є менш надійними за тести ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції). Чутливість антиген-тестів становить від 29 до майже 94 відсотків, порівняно з ПЛР. У Єврокомісії наголошують, що допускати до застосування варто лише ті системи експрес-тестів, які мають не менше 80 відсотків чутливості. При цьому антиген-тести можуть виявити, чи інфікувалася людина коронавірусом, протягом перших п’яти днів після появи симптомів.

Інші сценарії застосування експрес-тестів

Єврокомісія також радить застосовувати експрес-тести, коли потужності перевірок за методом ПЛР є недостатніми. Інший варіант застосування — для тестування осіб перш ніж покласти їх у лікарню або ж у самих медзакладах під час тріажу, коли медикам доводиться вирішувати, кому спершу надавати допомогу. У ситуаціях з високим поширенням коронавірусу експрес-тести радять використовувати для перевірки медиків, працівників будинків для людей похилого віку, співробітників в’язниць.

У разі високого рівня поширення коронавірусу в Єврокомісії радять негативні результати антиген-тестів підтверджувати за методом ПЛР. Якщо ж рівень поширення COVID-19 низький, то підтверджувати радять позитивні результати.

Також у Єврокомісії переконані, що взаємне визнання результатів експрес-тестів між країнами ЄС сприятиме як руху людей між ними, так і виявленню ланцюгів захворювання.

Як відомо, повноваження в охороні здоров’я перебувають винятково в руках національних держав, тому Єврокомісія може лише давати рекомендації у цій сфері.

Нагадаємо, що у Словаччині у листопаді провели масове тестування на коронавірус серед майже всього населення. Використовували для цього експрес-тести. Тепер і Австрія планує провести таке саме масове тестування, але поки що лише певних груп населення.

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар