Світ

Провал Північного потоку-2 неминучий — аналітики

Провал Північного потоку-2 неминучий - аналітики

Давно відомо про відсутність економічного обґрунтування для ПП-2

Згідно з новими санкціями США, страховики та ліцензіати, які захочуть взяти участь у проекті ПП-2, потраплять в чорні списки Штатів.

Ухвалення американського оборонного бюджету на 2021 фінансовий рік, що включає санкції проти газопроводів Турецький потік і Північний потік-2, означає, що ПП-2 або не буде добудований, або його не введуть в експлуатацію. Про це в неділю, 3 січня, повідомили аналітики центру Atlantic Council.

«Геополітичне значення цього закону неможливо переоцінити. Це означає майже неминучу загибель найважливішого енергетичного проекту Путіна, і він не дозволяє Росії посилити контроль над поставками природного газу в ЄС», — зазначено в матеріалі.

Зазначається, що, відповідно до нових санкцій, страховики та ліцензіати, які захочуть взяти участь в проекті ПП-2, потраплять в «чорні» списки Штатів.

«Введення нових жорстких санкцій США є серйозною стратегічною невдачею  для Путіна і Газпрому. Вартість незавершеного трубопроводу поки оцінюється в 11,6 млрд доларів США, тоді як проект також спровокував політичну опозицію триваючої залежності Європи від Росії в поставках енергії на континент», — пишуть аналітики.

За їхніми даними, давно відомо про відсутність економічного обґрунтування для Північного потоку-2. Цей проект — це геополітична зброя, а санкції США — це спроба роззброїти Кремль, стверджують в Центрі.

Нагадаємо, норвезька компанія Det Norske Veritas (DNV GL) першою зупинила роботи над газопроводом ПП-2 через американські санкції. DNV GL відмовилася видавати лист сертифікації СП-2, необхідний для старту трубопроводу.

Джерело

Залишити коментар