Україна

Притула потрапив в антисемітський скандал

Притула потрапив в антисемітський скандал

Фото: A. Gusev

Ведучий не зупинив, а, навпаки, підтримав негідне висловлювання слухача в ефірі. Комісія з журналістської етики оголосила йому про засудження такого штукарства.

  Екс-кандидат у мери Києва, ведучий Сергій Притула потрапив в антисемітський скандал під час ефіру його програми Посеред тижня на Радіо НВ. Про це в четвер, 12 листопада, повідомив телеграм-канал Об’єднаної єврейської громади України.       «В ефір зателефонував котрийсь Роман із Краматорська, який назвав святкування єврейського Нового року в Умані — «шабашем», а цадика Нахмана назвав «нациком хацманом». Притула не тільки не повідомив слухачам про неприпустимість використання радіо як рупора юдофобських висловлювань, а й, навпаки, вступив зі слухачем у доброзичливу бесіду і з приємною усмішкою повідомив, що «повністю поділяє його емоційне обурення» і «страшенно радий чути його в ефірі з таким хорошим настроєм», — йдеться в повідомленні.   У громаді мають намір звернутися в поліцію Краматорська із заявою про відкриття кримінальної справи за ст. 161 КК України (розпалювання міжнаціональної ворожнечі).   Поведінку ведучого засудила Комісія з журналістської етики.   «Комісія вбачає у вищезгаданому випадку порушення п. 15 Кодексу етики українського журналіста … Комісія враховує значний досвід Сергія Притули у веденні прямих ефірів і не може розцінювати його дії як несвідомі або такі, які викликані розгубленістю через нову ситуацію. З огляду на суспільний резонанс, який викликав зазначений випадок, рівень охоплення аудиторії Радіо, глибокий рівень образ і можливі наслідки інциденту у вигляді подальшого розпалювання міжетнічної ворожнечі, Комісія оголошує ведучому прямого ефіру Сергієві Притулі та Радіо НВ публічне несхвалення», — сказано в рішенні КЖЕ.  

    Нагадаємо, у вересні Президент Володимир Зеленський засудив напади на хасидів в Умані і додав, що не стикався з антисемітськими висловлюваннями під час своєї передвиборної кампанії.  

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар