Світ

Принесе користь Україні. Світова преса про Байдена

Принесе користь Україні. Світова преса про Байдена

Фото: Getty Джо Байден оголошений обраним президентом США

Провідні американські ЗМІ оголосили кандидата від Демократичної партії переможцем президентських перегонів у США.

  Корреспондент.net зробив зріз публікацій авторитетних західних видань після оголошення демократа Джо Байдена обраним президентом Сполучених Штатів.  

 

Перемога Байдена повинна принести користь Україні

Washington Post, США   Україна просто хоче трохи дистанціюватися — що називається, перезавантажити відносини зі США. Натяк українського керівництва своїм союзникам у Вашингтоні дуже простий: не вплутуйте нас, будь ласка, у свої міжпартійні баталії.   У роки правління Трампа Україна часто опинялася в центрі політичної позиційної війни в США, починаючи з ініційованою Конгресом процедури імпічменту і закінчуючи затіяними особистим адвокатом президента Руді Джуліані пошуками компромату на Джо Байдена і його сина Хантера.   За словами київського політолога Євгена Глібовицького, тепер українці сподіваються, що зможуть залишити це в минулому і зосередитися на «міжнародних» питаннях.   Головні цілі України залишаються незмінними: підтримка у війні на Донбасі, фінансова допомога її економіці, що відчуває серйозні труднощі, допомога у спробах країни боротися з корупцією і проводити необхідні реформи.   Президентство Байдена може стати серйозним стимулом для зростання. В адміністрації Барака Обами він був головним у справах України, допомагаючи орієнтувати її уряд після Майдану. Багато з його команди мають досвід роботи на пострадянському просторі.   «Перемога Байдена повинна принести користь Україні, оскільки він виявив реальний інтерес до історії реформ у країні. Україні зараз вкрай необхідний прихильник, щоб спробувати направити різні партії на реалізацію антикорупційної порядку», — сказав Тімоті Еш, аналітик з ринків з компанії BlueBay Asset Management .   Вирішальним моментом буде ставлення нової адміністрації до Москви. Під час передвиборної кампанії Байден заявив, що Росія є головною загрозою безпеки Америки.   Адміністрація Байдена, «яка не відчуває таємну любов до цієї людини в Кремлі, безумовно, є опорою», сказав Глібовицький.      

Європа колективно зітхнула з полегшенням

Neue Zürcher Zeitung, Швейцарія   Тепла реакція Брюсселя і більшості столиць країн-членів ЄС в черговий раз підтвердила: більше, ніж обрання Байдена, Європа радіє майбутньому відходу президента Дональда Трампа.   Але майже всі коментарі констатують і очевидний факт: час після Трампа не буде таким же, як час до Трампа. За останні роки в трансатлантичних відносинах змінилося багато чого з того, що ніяк не пов’язане з недружньою і непередбачуваною політикою Трампа відносно європейських партнерів.   Проте є надія на те, що при Байдені трансатлантичні відносини, мультилатералізм і ідея «Заходу» отримають новий шанс.   Канцлер Ангела Меркель, звертаючись до Байдена, зазначила, що в майбутньому європейці візьмуть на себе більше відповідальності за власну безпеку.   Деякі побоюються і краху проекту Еммануеля Макрона щодо створення «стратегічної автономії», який привернув велику увагу завдяки непередбачуваності Трампа.   Велике полегшення, ймовірно, відчуває і торговий підрозділ Єврокомісії. США є для ЄС найважливішим торговим партнером. А Трамп розв’язував нескінченні суперечки або посилював наявні конфлікти.   Майже всі представники ЄС висловили сподівання на зміцнення співпраці зі США в боротьбі зі зміною клімату.   І, нарешті, в Брюсселі сподіваються, що обрання Байдена підвищить тиск на Великобританію в фінальному ривку для укладення торговельної угоди з ЄС. Байден має ірландське коріння і критично ставиться до Brexit.    

Що світу очікувати від Байдена

Forbes, США   Байден, що володіє величезним досвідом роботи в зовнішній політиці, чітко дав зрозуміти, що він буде проводити центристську зовнішню політику в дусі Барака Обами з акцентом на дипломатію, зміцнення альянсів і небажання застосовувати військову силу проти інших держав.   У ході своєї передвиборної кампанії Байден відкрито говорив про необхідність повернутися до виконання зобов’язань США і відновити колегіальність у відносинах із членами НАТО і союзниками Америки в Тихому океані, такими як Японія і Південна Корея.   Однак Байдену доведеться потрудитися, щоб переконати союзників у тому, що Трамп зовсім не був передвісником майбутнього мінливості США.   Він також зміцнюватиме відносини з В’єтнамом і, що ще важливіше, з Індією, в яких Вашингтон бачить противаги Китаю.   Байден може також спробувати відновити участь США в іранській ядерній угоді, підписаній в рамках Спільного всеосяжного плану дій.   Однак з огляду на ті жахливі події, про які стало відомо в 2019-2020 роках після виходу Сполучених Штатів, поки залишається незрозумілим, чи можна буде відновити колишній статус кво і чи займе Байден якусь іншу позицію щодо Тегерана.   Також незрозуміло, чи спробує адміністрація Байдена зберегти якісь елементи зв’язків Трампа з Північною Кореєю, — зв’язків, які, однак, не завадили Пхеньяну продовжити роботу над створенням ядерної зброї.  

 

Сприятливий для Росії Байден

Financial Times, Британія   Коли Дональд Трамп у 2016 році переміг у гонці за Білий дім, російські депутати в буквальному сенсі відкрили пляшки шампанського в будівлі парламенту тому, що новообраний американський президент з великою похвалою відгукувався про Москву.   Минуло чотири наповнених розчаруваннями роки, і ось тепер перемога Байдена, швидше за все, змусить цих людей спробувати за допомогою вина відволіктися від своїх гірких думок.   Після президентського терміну Трампа, зазначеного великою кількістю американських санкцій, розривом двосторонніх договорів і зростанням напруженості, у Москви було мало підстав для ентузіазму як з приводу продовження такої ж політики від Трампа, так і з приводу більш жорсткої антиросійської риторики його суперника з Демократичної партії.   І хоча деякі офіційні особи вважають, що з новою адміністрацією, принаймні, можуть бути пов’язані надії на зміни, мало хто з них сподівається в короткостроковій перспективі на поліпшення відносин, які перебувають у найнижчій точці за останній час.   «В цілому, я думаю, президентство Байдена буде більш сприятливим для Росії, з урахуванням існуючих областей для співпраці і, ймовірно, більш передбачуваною адміністрації в порівнянні з адміністрацією Трампа», — сказав FT один західний посол у Москві.   «Я підозрюю, що Москва в жовтні мала в запасі угоду в галузі контролю над озброєннями, яка могла б стати прийнятною для Вашингтона, проте вона вирішила не викладати всі карти на стіл, підозрюючи, що Трамп не зможе перемогти в президентських перегонах. А тепер це пропозиція може повернутися на стіл переговорів,»- зазначив він.    

Бізнесмен з України збрехав про Байдена

Times, Британія   Нападки на бізнес-угоди Хантера Байдена зайняли центральне місце в кампанії з переобрання Трампа.   Підкаст The Stories of our Times поговорив з бізнесменом з України, який вперше визнав, що його попросили збрехати про бізнес-угоди Хантера Байдена, щоб завдати шкоди репутації Джо Байдена. Натомість йому пообіцяли візу в США і юридичний імунітет.   Харес Юссеф — радник колишнього президента Віктора Ющенка і близький друг олігарха Дмитра Фірташа. Юссеф сказав, що його попросили придумати зв’язки між Хантером Байденом і комерційною угодою з одним з його колишніх соратників, яка пішла не так.   Юссеф, який народився в Сирії і має подвійне громадянство, вклав трохи менше трьох мільйонів доларів в mbloom, фонд технологічних стартапів, підтримуваний Девоном Арчером, колишнім діловим партнером Хантера Байдена.   Юссеф втратив більшу частину своїх інвестицій, коли фонд був закритий у 2016 році після того, як Арчера звинуватили в шахрайстві за окремою справою, що не має відношення до цього.   Хантер, молодший син Байдена, раніше разом з Арчером входив до ради директорів Burisma, української газової компанії, а також брав участь у його інвестиційній фірмі Rosemont Seneca Technology Partners, одного з основних спонсорів mbloom.   Однак Хантер припинив будь-які зв’язки з компанією до того, як Юссеф вклав кошти в mbloom.    

Республіканці зневірилися у виборчій системі

Politico, США   Видання Politico і фірма Morning Consult провели опитування, яке показало різке падіння довіри до виборчої системи серед республіканців і його зростання серед демократів після оголошення результатів голосування.   70 відсотків прихильників Республіканської партії кажуть, що не вважають вибори 2020 року вільними і чесними. До виборів такої точки зору дотримувалися 35 відсотків республіканців.   Тим часом, довіра демократів до виборчої системи зросла, і багато хто з них в суботу вийшли на вулиці, щоб відсвяткувати перемогу Байдена. Сьогодні 90 відсотків демократів вважають вибори вільними і чесними. До 3 листопада цей показник становив 52 відсотки.   Серед республіканців, які вважають вибори вільними і нечесними, 78 відсотків вважають, що голосування по пошті призвело до масових фальсифікацій. 72 відсотки вважають, що проводилися маніпуляції з бюлетенями.      

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар