Світ

Президент Перу подав у відставку після тижня перебування на посаді

Президент Перу подав у відставку після тижня перебування на посаді

Політик пробув на посаді менше тижня

Глава держави, який склав присягу 10 листопада, подав у відставку 15-го. На це рішення вплинув заклик депутатів і смерть двох демонстрантів під час сутичок з поліцією.

Президент Перу Мануель Меріно подав у відставку. На своїй посаді він пробув менше тижня. Таке рішення політик прийняв після загибелі двох громадян під час протестів, викликаних невдоволенням усунення екс-президента через звинувачення в корупції, пише ТАСС.

«У цей момент, коли Перу проходить через одну з найбільших політичних криз, хочу довести до відома всієї країни, що подаю заяву про відставку з посади президента республіки… Закликаю до миру і єднання всіх перуанців», — заявив Меріно в ефірі національного телебачення.

До відходу зі своєї посади політик не прийняв відставку 13 міністрів, які подали заяви після смерті двох перуанців під час протестів в суботу, 14 листопада.

«Міністри залишаться на своїх посадах доти, поки невизначеність поточного моменту не буде подолана», — наголосив Меріно.

Зазначимо, що демонстранти вийшли на вулиці після того, як парламент проголосував за усунення екс-президента Віскарри з посади через звинувачення в корупції.

Президентом був призначений спікер Конгресу Мануель Меріно, який у вівторок, 10 листопада, склав присягу як новий глава держави.

Після сутичок протестувальників з поліцією і загибелі двох осіб депутати закликали новопризначеного главу держави залишити свою посаду. Місцева влада заявила про відмову підкорятися Меріно.

Нагадаємо, що екс-президент Перу Алан Гарсія, який наклав на себе руки, залишив передсмертну записку. Він відкинув звинувачення в корупції. Свою смерть він назвав «знаком зневаги до противників».

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар