Світ

Президент Німеччини закликає Путіна негайно припинити війну в Україні

Президент Німеччини закликає Путіна негайно припинити війну в Україні

Фото: Reuters Франк-Вальтер Штайнмаєр

Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр звернувся до президента РФ Путіна із закликом «негайно припинити божевілля цієї війни».

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у п’ятницю, 25 лютого, закликав російського президента Володимира Путіна негайно припинити війну в Україні.

«Зупиніть божевілля цієї війни. Негайно!» — закликав лідер ФРН. Він також зазначив, що Путін «розв’язав агресивну війну проти України під брехливими приводами».

Водночас Штайнмаєр наголосив, що ніхто не хоче ворожнечі з російським народом. Втім, на його думку, «така несправедливість не може залишатися без відповіді». Лідер ФРН також закликав німців проявити солідарність з Україною — шляхом участі в масових акціях на протест війні по всій Німеччині. «Російський президент ні на секунду не повинен повірити, що люди в Німеччині та Європі просто миряться із цим жорстоким насильством», — каже Штайнмаєр. Як він зазначає, Німеччина «зробить усе можливе, щоб стримати і відмовити Путіна від насильства щодо наших партнерів по Альянсу».

Напад РФ на Україну

У ніч на 24 лютого російські війська атакували Україну з півночі, сходу та півдня. Україна розірвала дипломатичні відносини з Росією. Президент Володимир Зеленський повідомив, що влада видаватиме зброю всім охочим захищати державу. В Україні оголошено воєнний стан та загальну мобілізацію. Тривають бої з російськими окупантами на багатьох напрямках.

За даними генштабу ЗСУ, на територію України введено понад 60 батальйонних тактичних груп російських військ, основною метою операції є блокування Києва та створення «сухопутного коридору» до Криму.

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Залишити коментар