Світ

Президент ФРН назвав невиконані цілі в Афганістані

Президент ФРН назвав невиконані цілі в Афганістані

Фото: dpa Покладання вінків до меморіалу Бундесверу за участю президента ФРН

На тлі досягнення військової мети місія Бундесверу в Афганістані не впоралася зі створенням в країні стабільних державних структур, вважає Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Підбиваючи підсумки військової місії в Афганістані, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що її досягнення були неоднозначними. «Ми досягли нашої військової мети — перемогти тих, хто 20 років тому наніс з Афганістану жахливий терористичний удар по наших союзниках», — зазначив він у середу, 13 жовтня, в Берліні на центральному заході, присвяченому завершенню місії Бундесверу на Гіндукуші.

«Однак ми не досягли нашої більш широкої мети — створення стабільних державних структур в Афганістані», — визнав Штайнмаєр, висловивши при цьому переконання в правильності місії від її початку.

59 солдатів бундесверу загинули в Афганістані

Федеральний президент відзначив досягнення понад 150 тисяч військових, які були дислоковані в Афганістані, й принесені ними жертви. Він вшанував пам’ять 59-ти німецьких вояків, які загинули під час місії в цій країні. «Ми в глибокому боргу перед ними», — наголосив Штайнмаєр. Він звернув увагу на те, що багато хто з учасників місії й сьогодні намагається подолати її наслідки — фізичні чи психологічні.

Президент також закликав Німеччину виконати свої зобов’язання щодо захисту афганських співробітників Бундесверу, більшість з яких залишилися в країні через поспішність виведення військ і багато з яких «сьогодні бояться за своє життя».

Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр оборони Аннеґрет Крамп-Карренбауер та інші політики поклали вінки до меморіалу Бундесверу на території міністерства оборони. Президент також поспілкувався з родинами загиблих і військовослужбовцями, які дістали бойові поранення.

Таліби попередили про біженців у разі посилення санкцій щодо Афганістану

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Залишити коментар