Політика

Потраплять під статтю: Міністр Кабміну попередив мерів про відповідальність за недотримання карантину

Потраплять під статтю: Міністр Кабміну попередив мерів про відповідальність за недотримання карантину

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов Укрінформ

Географія умовних демаршів міських голів на 80-90% накладається на географію повторних виборів, заявив Олег Немчінов

Якщо комунальні заклади за розпорядженнями міських голів будуть працювати усупереч рішенню Кабміну про посилення карантину, то мери просто потраплять під статтю.

Про це в ефірі ток-шоу «COVID-19: підтримуємо один одного» на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов.

Міністр прокоментував відмову міських голів низки міст виконувати урядове рішення про посилення карантинних обмежень на вихідних.

«Є закон України, який регламентує діяльність під час пандемічної ситуації, на підставі якого у нас в Україні запроваджений режим надзвичайної ситуації. У режимі надзвичайної ситуації КМУ ухвалює рішення щодо врегулювання тих чи інших актів. Тому у цьому випадку, якщо ви подивитеся географію умовних демаршів з боку міських голів, ви можете її накласти з імовірністю 80-90 відсотків на географію повторних виборів, які мають відбутися 15, 22 та 29 листопада», – сказав Олег Немчінов.

Міністр Кабінету міністрів продовжив: «Міські голови, при всій моїй повазі до них як лідерів місцевих громад, у даному випадку роблять суто політичні заяви, бо вони не мають жодного впливу, окрім як посадові особи, які є представниками громад, які є засновниками тих чи інших комунальних закладів. Якщо вони ухвалять рішення, що їхні комунальні заклади за їхніми розпорядженнями будуть працювати, то вони просто потраплять під статтю. Щодо всього іншого – вони не мають повноважень для того, щоб регулювати будь-які інші обмеження. Їхні місцеві комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, відповідно до розпорядчих документів КМУ, можуть ухвалювати рішення лише про посилення карантину. І якщо вони вважають за потрібне, то такі рішення – рішення комісій ТЕБНС можуть ухвалити».

Нагадаємо, уряд запровадив карантин вихідного дня. Відповідним рішенням вводиться жорсткий карантин з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, який буде повторюватися щотижня вихідними.

Нещодавно міський голова Львова Андрій Садовий виступив проти введення в Україні «карантину вихідного дня» та заявив, що у Львові таке рішення уряду підтримувати не будуть.

Згодом секретар оперативного штабу Одеської міськради щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Олександр Тиховський заявив, що в місті також не планують запроваджувати «карантин вихідного дня». 

Аналогічні заяви зробили у низці інших міст.

Своєю чергою, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що міські голови не мають повноважень скасовувати на території окремої адміністративної одиниці дію рішень Кабміну, зокрема і щодо запровадження «карантину вихідного дня».

Додамо, станом на ранок 13 листопада в Україні лабораторно підтверджено 512 652 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. За останню добу в Україні зафіксовано 11 787 нових випадків COVID-19 (серед них, 388 дітей та 555 медпрацівників), змогли одужати 6155 пацієнтів, а жертвами хвороби стали 172 людини.

Источник

Залишити коментар