Світ

Посол Литви назвав терміни для оголошення України кандидатом в ЄС

Посол Литви назвав терміни для оголошення України кандидатом в ЄС

Фото: РБК-Украина Україна поступово наближається до ЄС

Це прекрасна перспектива для мобілізації України у виконанні подальших демократичних реформ, вважає Вальдемарас Сарапінас.

Під час головування Литви в Раді Євросоюзу в 2027 році Брюссель міг би оголосити Україну кандидатом на вступ у ЄС. Про це сказав посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, оприлюдненому в четвер, 12 листопада.

«Під час другого головування Литви в Раді ЄС, яке відбудеться в 2027 році, Європейський Союз вже міг би оголосити Україну кандидатом у члени ЄС», — сказав дипломат.

Він нагадав про ініціативу литовського екс-прем’єра Андрюса Кубілюса Україна-2027, мета якої — допомогти об’єднати зусилля країн-членів та установ ЄС для допомоги Україні у виконанні реформ.

Сарапінас наголосив, що це прекрасна перспектива для мобілізації України у виконанні подальших демократичних реформ.

«Без сумніву, це амбітний план. Щоб він здійснився, для України важливо закріпити успіхи і в подальшому рішуче виконувати реформи, а для ЄС — всіляко і послідовно підтримувати європейський вибір України», — додав він.

Посол нагадав, що в середині 2021 року у Вільнюсі планується організувати четверту конференцію реформ в Україні, що сприятиме зміцненню процесу реформ.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче членства в ЄС. За його словами, Київ не влаштовують заяви офіційних осіб ЄС про відсутність перспектив подальшої євроінтеграції для України.

Як повідомлялося, посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас заявив, що поки ЄС не планує подальшої інтеграції з Україною. Але він зазначив, що Україна є європейською країною в історичному, культурному та багатьох інших планах.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар