Україна

Поліції дозволили частіше використовувати електрошокер

Поліції дозволили частіше використовувати електрошокер

Фото: Wikimedia Commons/Junglecat/CC BY-SA 3.0 Кабмін схвалив розширення прав поліції з використання електрошокера

Тепер правоохоронці зможуть використовувати електрошокер під час затримання осіб, які вчинили адміністративне правопорушення і чинять опір поліції.

  Кабмін погодив законопроект, який розширює права поліції на використання електрошокера. Рішення було затверджено на засіданні уряду в середу, 11 листопада.   Тепер поліції дозволяється використовувати електрошокер під час:  

  • затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і здійснює фізичний опір поліцейському;
  • затримання особи, яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин та намагається втекти;
  • затримання особи, яка здійснює збройний опір або намагається втекти з-під варти;
  • затримання особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують здоров’ю або життю людей, зокрема, поліцейського.

При цьому за нинішніми правилами, поліцейські можуть застосовувати електрошокер у разі нападу на поліцейського або на іншу людину/об’єкта, що знаходяться під охороною або ж під час нападу тварини, яка загрожує життю або здоров’ю людини, в тому числі, поліцейського.   Проте новий законопроект має затвердити Верховна Рада.   Нагадаємо, що раніше в Києві поліцейська загинула під колесами авто. Водій не впорався з керуванням автомобіля і на смерть збив поліцейську, яка йшла по тротуару.   Також повідомлялося, що киянин в метро напав на копа за зауваження про відсутність маски. Чоловік розпорошив в обличчя поліцейському газовий балончик, а потім намагався поранити ножем його і пасажирів на платформі.      

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар