Світ

Пожежі, потопи, сарана. Катастрофи 2020 року

Пожежі, потопи, сарана. Катастрофи 2020 року

Пожежі в Австралії

2020 рік часто лають за низку невдалих подій, Корреспондент.net зібрав всіх їх в одному матеріалі.

  Заяв про те, що 2020 рік найгірший в історії, ви напевно вже бачили масу. Природно, головна причина в коронавірусі. Але і без нього проблем вистачало. Так чому ж, дійсно, настільки поганий був рік, що минає.  

Пожежі в Австралії

  В Австралії на самому початку 2020 року посилилися лісові пожежі, в яких загинуло понад мільярд тварин. Дим доходив навіть до Південної Америки.   Причому, пожежі змінилися проливними дощами з грозами, через що виникла загроза повеней і зсувів. Крім того, удари блискавок викликали дві нових пожежі в національному парку Вікторії Грейт Отуей.   На комплекс заходів з порятунку дикої природи уряд Австралії виділив 50 мільйонів доларів. Наприклад, щоб допомогти валлабі, що вижили, з вертольотів скидали тисячі овочів — солодкої картоплі і моркви, а коал доводилося знімати з дерев, щоб вони не померли від голоду.  

 

На порозі ядерної війни

  3 січня 2020 року американська авіація завдала авіаудару по околицях аеропорту Багдада і вбила командувача спецпідрозділом Корпусу вартових Ісламської революції Аль-Кудс генерала Касема Сулеймані. У відповідь Іран обіцяє жорстоко помститися за смерть Сулеймані.   Постраждала від цього конфлікту і Україна. Рівно через тиждень Іран збив літак Boeing 737 Міжнародних авіаліній України, який вилітав з аеропорту Тегерана, прийнявши його за американський військовий об’єкт. Загинуло 176 осіб.  

 

Сарана

  У лютому 2020 року Африку потрясло найбільше нашестя сарани за всю історію. Через глобальне потепління сарана ще активніше з’їдає урожай.  

 

Погроми

  У травні 2020 року в США спалахнула хвиля протестів після вбивства афроамериканця Джорджа Флойда. У міста вводять війська, протестувальники ведуть зіткнення з поліцією, лутери грабують магазини, натовпи людей йдуть до Білого дому. Майже у всіх містах Америки проходять акції проти поліцейського свавілля (поліцейські самі починають брати участь у протестах). Слідом за Америкою до акцій приєднується Європа.  

 

Повінь

  Україна в червні 2020 року зазнала повені. Тисячі підтоплених будинків, сотні кілометрів знищених доріг, пошкоджені мости — все це наслідки паводку на заході країни.   Як повідомляє Держслужба України з надзвичайних ситуацій, від повені постраждали 110 км автодоріг, 1850 м берегоукріплень та 90 мостів. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, ситуація критична. «Фактично, затоплення перевищує масштаб 2008 року», — говорив він.  

Пожежі, потопи, сарана. Катастрофи 2020 року

ДСНС Повінь на Західній Україні  

Вибухи

  У порту Бейрута, столиці Лівану, увечері 4 серпня 2020 року прогриміло два вибухи, під час другого, потужнішого, вибухнуло 2750 тонн аміачної селітри, конфіскованої з судна Rhosus і яка з 2013 року зберігалася в портовій зоні.   Загинули близько 200 і отримали поранення близько 6 тисяч осіб, у місті сталися серйозні пошкодження будівель, залишилися без житла, приблизно, 300 тисяч жителів.  

 

Революції

  Білоруси протестують проти режиму Олександра Лукашенка, починаючи з серпня. Лукашенка звинувачують в узурпації влади і репресіях.   А в Киргизії протести швидко домоглися свого і привели до відставки чинного президента.  

Війна в Нагірному Карбасі

  У вересні 2020 року почалася нова війна в Нагірному Карабасі. Переміг у ній Азербайджан, який відвоював більшу частину регіону. Міністерство оборони Азербайджану оголосило про 2783 загиблих військовослужбовців у війні в Карабасі. Ще понад 100 військових зникли безвісти.   Вірменські сили втратили 2718 осіб, за останніми даними МОЗ Вірменії. Упізнання тіл триває в обох країнах.    

Джерело

Залишити коментар