Світ

Планета нагрівається. До чого призведе потепління

Планета нагрівається. До чого призведе потепління

Людство саме знищує планету

Останні 7 років були найспекотнішими за всю історію спостережень, і 2021 рік посідає п’яте місце, підрахували європейські вчені.

  Планета пережила черговий рекордно спекотний рік, оголосили вчені. І потепління триватиме через накопичені в атмосфері парникові гази і нові викиди.   Як діяти?     Чимдалі теплішає   У Паризькій угоді закріплено обіцянку скоротити викиди парникових газів, щоб до середини століття спробувати утримати глобальне підвищення середніх температур у межах 1,5 °С порівняно з доіндустріальним рівнем.   Цю «стелю» буде пробито на 10 років раніше, уже в 2040-му, попередили вчені. А наступний рубіж — потепління на 2 °С, яке загрожує катастрофічними наслідками, впаде до кінця цього століття, якщо в найближчі два десятиліття ми й далі коптитимемо небо і вирубуватимемо ліси такими темпами.   У 2021 році, згідно з оприлюдненими в понеділок даними Центру Коперника, середньорічна температура була на 1,1-1,2 °C вищою, ніж у 1850-1900 роках.   Зміна клімату на планеті загрожує людству, бо призводитиме до природних катаклізмів, масової міграції, затоплених міст і полів, банкрутства страхових компаній та держав.  

Планета нагрівається. До чого призведе потепління

Рекордна спека в Європі влітку 2021 року // EPA     Гойдалка погоди   2021 рік ще раз підтвердив висновки вчених, що глобальне потепління показує себе не приходом затишного тепла на зміну сумній мряці, а в розгойдуванні гойдалок погоди між суворим холодом і нестерпною спекою.   Усе тому, що нагрівання планети веде до збоїв у системі охолодження та циркуляції води і повітря. Частішають посухи, морози, урагани, лісові пожежі і повені.   У 2021 році ці гойдалки були і географічними, і часовими. Спекотна Австралія пережила найпрохолодніший рік за десятиліття. Вперше за останні 5 років на континенті не було посухи. А Європа, навпаки, знемагала від спеки рекордно теплим літом-2021.   Загалом на планеті перші п’ять місяців минулого року були прохолодними як для цього століття. Втім, з червня по жовтень температури не опускалися нижче за четверте місце за всю історію спостережень.  

Джерело

Залишити коментар