Політика

План щодо Донбасу може стати передумовою для зустрічі Зеленського з Путіним, – Кравчук

План щодо Донбасу може стати передумовою для зустрічі Зеленського з Путіним, – Кравчук

Фото з відкритих джерел

Питання про можливу зустріч очільників держав цьогоріч вирішиться на відеоконференції їхніх радників

Очільник української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук заявив, що «План спільних дій» з урегулювання конфлікту може стати передумовою для зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна. Про це він повідомив в інтерв’ю ТСН.

За словами Кравчука, зустріч очільників держав можлива в рамках Нормандського формату. «Я сказав, що це («План спільних дій», – ред.), є, серед іншого, передумовою. А сам план має більш широку задачу – забезпечення досягнення миру на Донбасі. Це глобальне завдання для нас», – сказав очільник ТКГ.

Крім того, перший президент зазначив, що саме для виконання цієї задачі й потрібна зустріч Зеленського й Путіна в Берліні. Кравчук додав, що питання про можливе проведення нормандського саміту в поточному році вирішиться на відеоконференції політичних радників лідерів країн 13 листопада.

Нагадаємо, 5 листопада, Україна представила «План спільних кроків» для Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. Одним із пунктів плану є демілітаризація окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року та проведення там місцевих виборів до 31 березня 2021 року.

Згодом українська делегація в Тристоронній контактній групі представила ОБСЄ та російській стороні п’ять головних пунктів документа. Проте у відомстві додали, що реалізація такої ініціативи потребує схвалення президентом та парламентом України.

Источник

Залишити коментар