Світ

Перший афроамериканець. Хто очолить Пентагон

Перший афроамериканець. Хто очолить Пентагон

Джо Байден і Ллойд Остін

Обраний президент США Джо Байден має намір висунути генерала у відставці Ллойда Остіна на пост міністра оборони країни.

  Переможець президентських виборів у США Джо Байден продовжує формування своєї команди. Вже визначився Байден і з однією з найважливіших посад — міністра оборони.   Ним стане відставний генерал Ллойд Остін.   Корреспондент.net зібрав інформацію про нового главу Пентагону.  

Расовий сигнал

  За даними американських ЗМІ, раніше Байден розглядав можливість призначити главою Пентагону колишнього заступника міністра оборони з питань зовнішньої політики Мішель Флурной. Вона стала б першою жінкою на цій посаді.   Але замість першої жінки буде перший афроамериканець. Вибір Байдена на користь Остіна є ще одним свідченням курсу новообраного президента США на расове розмаїття у своїй команді.   Як пише Reuters, це призначення знайде відгук серед прихильників більшої різноманітності в керівництві збройних сил США (раніше звучала критика через недостатнє просування по службі темношкірих військовослужбовців).  

Перший афроамериканець. Хто очолить Пентагон

EPA Ллойд Джеймс Остін III  

Кар’єра

  Ллойд Джеймс Остін III народився 8 серпня 1953 року в Томасвіллі, штат Джорджія.   Він закінчив Військову Академію США (Вест-Пойнт) зі ступенем бакалавра в червні 1975 року. Крім того, Остін отримав ступінь магістра в галузі освіти університету Оберна і ступінь магістра з управління бізнесом університету Webster.   Остін відомий як проникливий військовий стратег з глибоким знанням збройних сил США.   Він брав активну участь в операції Непохитна свобода — війні в Афганістані проти Аль-Каїди і Талібану, яка стала відповіддю США на теракт 11 вересня 2001 року.   Генерал протягом багатьох років був помітною фігурою в Пентагоні і є єдиним афроамериканцем, який очолював Центральне командування збройних сил США (в 2013 — 2016 рр.), у зону відповідальності якого входять Близький Схід, Центральна і Південна Азія (Ірак, Афганістан, Ємен, Сирія і так далі).   Остін був ключовим військовим стратегом очолюваної США кампанії з вигнання бойовиків терористичної організації Ісламська держава (ІДІЛ) з захоплених територій у східній Сирії і північному Іраку.   До цього він був командувачем військами в Іраку (з 2010 року).  

Перший афроамериканець. Хто очолить Пентагон

EPA Ллойд Джеймс в Іраку   У 2016 році, після завершення президентського терміну Барака Обами, генерал Остін пішов у відставку після 41 року служби в армії.   Відомо, що робочі відносини Байдена і Остіна були встановлені ще за часів адміністрації Обами. Крім того, генерал консультував перехідну команду Байдена з питань національної безпеки.   «Вони з Байденом знають один одного дуже давно. Є певний рівень комфорту (у взаєминах)», — повідомило CNN обізнане джерело.   За словами джерела, Остін «знає Пентагон від і до» і був би «відмінною людиною для управління логістикою з поширення вакцини проти COVID-19».   Байден і Остін познайомилися під час згортання військової присутності адміністрації Обами в Іраку, коли Байден курирував політику щодо Іраку, а Остін був останнім командувачем військами США в Іраку.  

Проблеми

  Остіну для призначення знадобиться спеціальне рішення Конгресу, оскільки пройшло менше необхідних семи років з тих пір, як він служив в армії. Законодавці поки заявляють про свою обережність у наданні чергового виключення для відставного генерала на чолі Пентагона — всього через чотири роки після того, як президент Дональд Трамп попросив зробити такий виняток для свого першого міністра оборони Джеймса Меттіса.   Крім того, як зазначає Reuters, призначення Остіна може викликати критику з боку певних прогресивних кіл, оскільки після відставки він був у раді директорів низки компаній, в тому числі і виробника зброї Raytheon Technologies Corp.  

Значення

  Міністр оборони з ієрархії є сьомою людиною в державі і шостою, після віце-президента, спікерів обох палат Конгресу, держсекретаря і міністра фінансів, в порядку спадкування повноважень президента США.   Міністр оборони і президент США разом є уповноваженим національним командуванням (National Command Authority — NCA), яке може привести в дію стратегічну ядерну зброю. Все ядерне озброєння підпорядковується правилу двох осіб (two-man rule). Згідно з цим правилом, вони обидва повинні наказати привести в дію ядерні сили, щоб наказ був виконаний.    

Джерело

Залишити коментар