Світ

«Переворот» в Білорусі: «змовники» відреагували на звинувачення

"Переворот" в Білорусі: "змовники" відреагували на звинувачення

Фото: Скриншот «Змовники» вели регулярні відеопереговори майже півроку

Провладні ЗМІ намагаються хоч якось «натягнути сову на глобус» і виправдати викрадення в Росії двох громадян Білорусі і доставку їх до Мінська, зазначив колишній білоруський силовик Павло Кулаженко.

У сюжеті білоруського державного телеканалу ОНТ показали сім осіб, які нібито планували замах на Олександра Лукашенка і членів його сім’ї, а також військовий переворот. Деякі з них прокоментували записи онлайн-конференцій, продемонстрованих в ефірі, повідомляє Tut.by в неділю, 18 квітня.

Так, колишній білоруський силовик, який проживає в Нью-Йорку, Павло Кулаженко розповів виданню, що в ефірі було кілька фрагментів з різних онлайн-зустрічей.

«Це був відкритий дискусійний клуб, який збирався з січня місяця. Склад учасників конференцій так само змінювався. Конференції розсилалися дуже багатьом людям. На нашому дискусійному майданчику обговорювалося все те, що обговорюється на кухнях щовечора в будь-якій білорускій сім’ї: як прискорити відхід Лукашенка», — пояснив Кулаженко.

Він запевнив, що дискусії теоретиків нічого спільного з підготовкою і плануванням вбивств і переворотів не мають.

«Хоча зараз провладні ЗМІ намагаються хоч якось «натягнути сову на глобус» і виправдати викрадення в Росії двох громадян Білорусі і доставку їх до Мінська, куди вони найближчим часом не збиралися», — додав «змовник».

Щодо подачі уривків з онлайн-дискусій в сюжеті держтелебачення, Павло Кулаженко висловився дуже лаконічно: «ні слова правди».

«Там багато фраз вирізані з контексту, щоб представити інформацію в світлі, вигідній владі», — запевнив Павло Кулаженко.

Ще один з «сімки», вчений Олександр Перепечко, також проживає в США, в коментарі Радіо Свобода зазначив, що здивований тому факту, що розмови між ним і його колегами по Zoom стали підставою для гучних заяв про тероризм. За його словами, такі регулярні відеопереговори ведуться вже майже півроку.

Перепечко наголосив, що під час онлайн-дискусій велися дискусії про всі можливі й неможливі варіанти сценарію подолання глибокої політичної кризи в Білорусі. На питання, чи обговорювалася тема перевороту в Білорусі під час таких онлайн-конференцій, Олександр Перепечко відповів ствердно.

«Державний переворот — головний спосіб позбутися від кривавої диктатури. Було б непрофесійно не обговорювати різні сценарії зміни режиму в Білорусі. Але повторюю: все можна обговорити. А ось отримати гроші і займатися плануванням — зовсім інше», — наголосив учений.

Напередодні стало відомо про затримання кількох людей, які нібито готували військовий переворот у Білорусі.

У свою чергу Лукашенко заявив про підготовку замаху на його дітей. Він стверджує, що за цим могли стояти американські спецслужби.

Джерело

Залишити коментар