Світ

Пашинян відповів на звинувачення у здачі Карабаху

Пашинян відповів на звинувачення у здачі Карабаху

Фото: facebook.com/nikol.pashinyan Пашинян взяв відповідальність за рішення щодо Карабаху на себе

Без підписання угоди Азербайджан міг захопити Степанакерт і взяти в оточення тисячі вірменських військових, каже Пашинян.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян відповів на звинувачення в здачі Нагірного Карабаху, заявивши, що рішення про підписання угоди було прийнято з метою уникнення колапсу в регіоні і загибелі тисяч вірменських військових. Про це він сказав в зверненні у Facebook в середу, 11 листопада.

«Мене звинувачують, що я здав Агдамський, Лачинський і Кельбаджарський райони. Але ця угода не про передачу, а про збереження. Документ підписаний в ситуації, коли впало Шуші і коли Генштаб ЗС Вірменії доповідав, що ресурси в проблематичній ситуації і керівництво Арцаха було згідне з цією думкою. Цим документом передано те, що за військовою і невійськовою оцінкою ми могли не втримати, вірніше, не змогли б в цій ситуації втримати», — сказав Пашинян.

Він заявив, що військові двічі намагалися відбити стратегічне місто Шуші. За словами Пашиняна, перша спроба знову зайняти Шуші провалилася повністю. Вдруге одному вірменському загону вдалося проникнути в місто, проте ситуація принципово не змінилася. Проте в зв’язку з цим з’явилася інформація, що Шуші нібито перебуває під вірменським контролем.

Він зазначив, що угода була підписана в умовах, коли столиця невизнаної Нагірно-Карабаської республіки Степанакерт залишилася беззахисною, а в разі продовження бойових дій була ймовірність захоплення азербайджанськими військовими Степанакерта, Мартуні, Аскерана.

«Після цього наші оборонні лінії до сьомої лінії могли б опинитися в оточенні, і тисячі військових виявилися б в оточенні, загинули б, в результаті чого стався б повний колапс. На основі цієї оцінки і прийнято таке рішення», — наголосив Пашинян.

Нагадаємо, 9 листопада президент Азербайджану Ільхам Алієв, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президент РФ Володимир Путін підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабасі. Азербайджанська і вірменська сторони залишаться на зайнятих позиціях, а в регіоні будуть розміщені російські миротворці.

Дане рішення викликало хвилю обурення і протести у Вірменії.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар