Україна

Парад локдаунів. Країна знову йде на карантин

Парад локдаунів. Країна знову йде на карантин

Київ йде на локдаун

Жорсткий локдаун у Києві триватиме три тижні: з 20 березня по 9 квітня включно, Львівська область вирішила посилити карантин до 29 березня.

  Третя хвиля коронавірусу бушує в Україні. Але централізованого локдауну Кабінет Міністрів тепер вводити не буде, а ці повноваження перекладуть на місцеві органи влади. І ось парад локдаунів вже крокує Україною. Першим закриється Київ.  

Київ на карантині

  Під час третьої хвилі COVID-19 в Україні Київ став першим містом-мільйонником, яке оголосило про введення максимально суворих карантинних заходів.   Карантин у столиці посилять у ніч на суботу, з 00:00 20 березня. Локдаун триватиме три тижні (до 9 квітня).   «Київ впроваджує суворі карантинні обмеження, тому що нам потрібно рятувати здоров’я та життя людей», — зазначив мер столиці Віталій Кличко.   Влада міста вирішила ввести такі заходи завчасно, хоча офіційно Київ ще не потрапив у червону зону.   Кличко пояснив, що через стрімке поширення захворюваності на COVID-19 ситуація в лікарнях столиці може стати «катастрофічною».   «Заповнення ліжок у медустановах міста — вже понад 70%. Ситуація з поширенням вірусу, без перебільшення, загрозлива, — констатував мер столиці. — Кабмін умив руки і залишив місцеву владу один на один з вирішенням ситуації. І, оскільки прем’єр вчора заявив, що владі на місцях не заважають приймати певні рішення, ми розцінюємо це як право оперативно реагувати на ситуацію. А ситуація складна і може стати катастрофічною. Я зараз нікого не лякаю, але закликаю всіх усвідомити це!».   Локдаун передбачає:   — заборона на роботу установ культури (закриваються кінотеатри, театри, музеї, концертні зали)   — заборона на роботу торгово-розважальних центрів (у них можуть працювати тільки продуктові магазини, аптеки, зоомагазини, магазини з продажу засобів гігієни і побутової хімії)   — обмеження на проведення релігійних богослужінь (їх заборонено проводити, якщо неможливо забезпечити, як мінімум, 10 м² простору на 1 особу);   — заборона на проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших);   — заборона на присутність глядачів на спортивних змаганнях (матч Ліги Європи Шахтар — Рома 18 березня вже пройде без глядачів)   — ресторани, кафе та інші заклади громадського харчування закриваються і працюватимуть виключно на винос.    Громадський транспорт у Києві — метрополітен та інші види транспорту — працюватиме у звичайному режимі.   Однак у салонах тролейбусів, трамваїв, автобусів повинні строго дотримуватися норм маскового режиму і перевезення пасажирів: кількість пасажирів не має перевищувати 50% місць для сидіння.  

Парад локдаунів. Країна знову йде на карантин

EPA Черги в київських лікарнях  

Львівська область

  За словами заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Андрія Годика, ситуація з коронавірусом у Львівській області «близька до критичного рівня».   Нові карантинні заходи в області передбачають заборону на:   — прийом відвідувачів у барах, ресторанах, кафе і т. п., крім адресної доставки і замовлень на винос і закладів громадського харчування в аеропортах;   — роботу ТРЦ, за винятком супермаркетів, продуктових магазинів, аптек, адресної доставки замовлень, перукарень і салонів краси за попереднім записом і т. п .;   — роботу закладів розважальної діяльності;   — роботу установ культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцерту, автокінотеатрів;   — прийом відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, крім команд національних збірних команд;   — проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів без глядачів;   — роботу барів, кафе і ресторанів у готелях з 11 години до 6 годин, крім надання послуг із харчування в готельному номері на замовлення клієнтів;   — діяльність непродовольчих ринків.  

Харківська область

  Як повідомили в Харківській ОДА, з 18 березня на території області забороняється:   — проведення масових заходів (спортивних, культурних, розважальних, соціальних, релігійних, наукових, освітніх) за участю більше однієї людини на 4 кв. м площі будівлі або відкритій території. Зали повинні були заповнені не більше ніж на 50%;   — прийом відвідувачів у кінотеатрах та інших закладах культури із заповненням більше 50% місць;   — діяльність спортивних залів і фітнес-центрів, які не можуть забезпечити можливість розміщення однієї людини на 10 кв. м, басейнів — більше чотирьох осіб на одній доріжці для індивідуальних занять або шести — для групових.   Школи переходять на дистанційне навчання, крім учнів 1 — 4 класів.  

Вінниця

  У Вінниці максимальні заходи епідбезпеки набрали чинності ще 13 березня. У місті заборонили всі масові заходи, роботу спортивних і культурних установ. У Вінниці постійно зайняті майже всі «реанімаційні» ліжка для пацієнтів з коронавірусом.   «Наші лікарі і медичний персонал вже валяться з ніг. Третя хвиля ковіда у нас почалася з середини лютого і триває практично місяць», — говорив мер Вінниці Сергій Моргунов.  

Загального локдауну не буде

  Глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький заявив, що не бачить причин для введення загального локдауну в Україні.    «Навіть в областях із червоною зоною локдауну на сьогодні немає. Ми не зупинили країну. Те, що сьогодні місцеві органи влади зробили, в тому числі і в Києві, — я повністю підтримаю. Ситуація в лікарнях дуже напружена», — підкреслив нардеп.   Нардеп пояснив, що уряд не ухвалював рішення про введення локдауну по всій країні, адже 13 областей не перебувають у червоній зоні. На його думку, правильніше буде введення карантину в конкретних регіонах.   «Нам немає сенсу закривати, наприклад, Херсонську область, в якій непогана епідемічна ситуація», — сказав депутат.    

Джерело

Залишити коментар