Політика

«Опозиційна платформа — За життя» вимагає від влади скасувати підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги

"Опозиційна платформа - За життя" вимагає від влади скасувати підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги

«Опозиційна платформа — За життя»

З 1 січня 2021 року влада Зеленського встановила нові ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги – рекордно високі в історії країни. Про це йдеться у заяві партії «Опозиційна платформа — За життя».

Далі подаємо текст дослівно:

По-перше, ціна на газ для населення з урахуванням доставки зросла до 10783 грн за тисячу кубометрів (в середньому по Україні). Це на 26,1% більше показника листопада 2018 року (8548,92 грн за тисячу кубометрів) і на 1386% більше показника кінця 2013 року (725,4 грн за тисячу кубометрів).

По-друге, встановлено фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт·год та скасовано пільговий тариф на перші 100 кВт·год. Це в першу чергу вдарить по найбільш незахищених верствах населення, зокрема по одиноких пенсіонерах. Саме для них Зе-уряд підвищив тариф на електроенергію за фактом на 86,7% – з 0,9 до 1,68 грн/кВт·год.

По-третє, підвищення НКРЕКП тарифу на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в низці міст. Наприклад, у столиці та інших великих містах тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення зріс на 25,7% – з 21,756 до 27,35 грн за кубометр.

По-четверте, підвищення НКРЕКП тарифу на виробництво теплової енергії для населення у 2021 році по цілій низці регіонів складе до 49,7%. А значить, підвищення тарифів на опалення та гаряче водопостачання, яке, за оцінками експертів, може скласти до 30%, – питання найближчого майбутнього.

Чергове підвищення тарифів прирікає переважну більшість українців на різке зниження рівня життя, на відмову від задоволення навіть базових потреб — нормального харчування та медичного обслуговування. А значить, веде до скорочення терміну життя людей. І це є не чим іншим, як механізмом тарифного геноциду проти власного народу з боку українського уряду.

Влада грубо нехтує основоположними приписами Основного Закону України, що гарантують громадянам соціальний захист. Проігноровані нею в тому числі і запропоновані «Опозиційною платформою — За життя» і внесені на розгляд Верховної Ради дієві механізми зниження тарифів. Зокрема:

  • внесення змін до Податкового кодексу щодо скасування ренти на газ внутрішнього видобутку, який використовується для потреб населення, та ПДВ на нього;
  • новий формульний принцип розрахунку вартості газу для населення і промисловості виходячи із середньої вартості імпортного газу і газу внутрішнього видобутку;
  • списання заборгованості за послуги ЖКГ для найбільш незахищених верств населення і можливість отримання субсидій;
  • перехід на прямі поставки газу з РФ, що забезпечило б зниження ціни на 25%, про що представниками партії «Опозиційна платформа – За життя» були досягнуті домовленості з керівництвом Російської Федерації.

Все це лише підтверджує, що підвищення тарифів – усвідомлена політика влади, спрямована на знищення економіки України і створення нестерпних умов для українського народу.

«Опозиційна платформа — За життя» не дозволить чиновникам імітувати бурхливу діяльність, загравати з виборцями, маніпулювати громадською думкою і жонглювати обіцянками, але при цьому душити народ непомірними тарифами. Ми вимагаємо прийняття запропонованих нашою партією законопроєктів для стабілізації тарифів в Україні та приведення їх до рівня, посильного для зубожілих громадян, і закликаємо українців своїми діями примусити владу припинити тарифний геноцид проти власного народу.

Джерело

Залишити коментар