Світ

Нові санкції США проти Росії: Пєсков у списку

Нові санкції США проти Росії: Пєсков у списку

Фото: peoples.ru Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков

До «чорного» списку Мінфіну США потрапили, зокрема, особи та компанії, які постачають необхідні ресурси для вторгнення Росії в Україну.

Сполучені Штати Америки в четвер, 3 березня, оголосили про запровадження нових рестрикцій проти російських олігархів та наближених до президента Володимира Путіна осіб, включаючи прес-секретаря Кремля Дмитра Пєскова. Про це повідомили у Білому домі.

Так, до «чорного» списку Мінфіну США потрапили особи, які збагачуються на кошти росіян, просувають своїх близьких на топ-посади, а також особи та компанії, які постачають необхідні ресурси для вторгнення Росії в Україну.

«Сьогодні Сполучені Штати у координації з союзниками та партнерами націлилися на додаткову російську еліту та членів сім’ї, які продовжують підтримувати президента Путіна, незважаючи на його жорстоке вторгнення в Україну. Ці особи будуть відрізані від фінансової системи США, їхні активи у Сполучених Штатах будуть заморожені, а їхня власність буде заблокована для використання», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, до переліку внесено одного з найбагатших людей Росії Алішера Усмана. Його майно у США мають намір заблокувати. Санкції торкнуться також його яхти та приватного літака, одного з найбільших у РФ.

Цього разу під обмеження потрапив і прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, якого у Вашингтоні назвали «головним постачальником путінської пропаганди».

Крім того, у списку Мінфіну вказані Микола Токарєв, Борис та Аркадій Ротенберг, Сергій Чемезов, Ігор Шувалов, Євген Пригожин та сім’ї. Ці особи будуть відключені від фінансової системи США, їх активи у США будуть заморожені, а майно – заблоковане для використання.

«Міністерство фінансів поділиться фінансовою розвідкою та іншими доказами, якщо це необхідно, з Міністерством юстиції для підтримки кримінального переслідування та арешту активів», — зазначили у Білому домі.

Також Сполучені Штати запровадять візові обмеження для 19 олігархів та 47 членів їхніх сімей та близьких оточень.

Крім того, до «чорного» списку внесено сім російських пропагандистських організацій: Фонд стратегічної культури SDN та пов’язані з ним видання Одна Батьківщина, Ритм Євразії та Журнал Камертон; SouthFront; SDN InfoRos; Новий східний прогноз; Східний огляд; United World International; і Geopolitical.

Нагадаємо, сьогодні у середземноморському порту Ла-Сьота французька влада конфіскувала яхту, яка належить голові Роснафти Ігорю Сечину.

Росія на межі дефолту — CNN

Джерело

Залишити коментар