Політика

Нормандська зустріч лідерів планується до 24 грудня, — Арестович

Нормандська зустріч лідерів планується до 24 грудня, - Арестович

Олексій Арестович

До цієї дати українська сторона хоче провести обмін утримуваними особами

Зустріч у нормандському форматі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії планується до 24 грудня 2020 року. Про це в коментарі виданню РБК-Україна розповів речник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович.

«Глава української делегації Леонід Макарович (Кравчук, — ред.) запропонував провести такий обмін до Різдва — 24 грудня. Запропонував всіх на всіх, але як варіант хоча б ось цих близько 100 на відповідну кількість з російської сторони, яке ще належить уточнити. Приурочити це можна до проведення наступної зустрічі в нормандські форматі», — розповів він.

За словами Арестовича, російська сторона запропонувала список з чотирьох категорій: встановлений та згоден на обмін, згоден на обмін та підготовлений до нього, встановлений, але не згодний на обмін, не встановлений.

«За цим списком влітку ми передали близько 100 осіб. В першу чергу це військовослужбовці та співробітники спецслужб України, які потрапили в полон. Чотири рази відтоді ми подавали списки, росіяни не реагують, нічого не відповідають. Не тільки наші не розглядають, але і не подають свої списки», — пояснив речник делегації ТКГ.

Арестович додав, що цифри поки що не коментують, щоб не збуджувати суспільство.

«Тому що йде боротьба за кожного полоненого. Не хочемо порушувати суспільство обговоренням: чому 95, а не 97, кого включили, а кого ні, і не хочемо давати помилкових надій рідним», — зазначив Арестович.

Новини за темою: Демілітаризація на початку 2021 року і вибори в ОРДЛО до 31 березня: Україна представила свій план в ТКГ

Раніше повідомлялося, що Нормандський саміт може відбутися протягом двох найближчих місяців.

Источник

Залишити коментар