Світ

Німеччина відмовляється від російського газу

Німеччина відмовляється від російського газу

Росія більше не може вважатися нормальним партнером, заявив німецький канцлер Олаф Шольц.

Влада Німеччини прийняла рішення відмовитися від постачання природного газу з Росії. Про це заявив канцлер країни Олаф Шольц під час виступу у німецькому парламенті у неділю, 27 лютого.

За його словами, Москва необґрунтовано завищила ціни на «блакитне паливо» та загрожує безпеці всього континенту, і більше не може вважатися нормальним партнером.

«24 лютого 2022 року знаменується поворотним моментом в історії нашого континенту. Володимир Путін хоче відтворити Російську імперію і управляти Європою так, як він вважає за потрібне. Росіяни не бажають війни. Ця війна залишається війною Путіна», — сказав глава парламенту.

Таким чином, Берлін перейде на постачання газу зі США, додав Шольц і закликав якнайшвидше розширити термінали LNG, після чого нових контрактів із РФ вже не буде.

Крім того, у своїй промові канцлер заявив, що Німеччина збільшить фінансування своєї армії. Зокрема, щороку на забезпечення Бундесверу спрямовуватиметься 2% бюджету країни.

Зрештою, Шольц наголосив, що російський президент своїм вторгненням в Україну «звільнив Німеччину від історичної провини».

Як повідомлялося, Берлін, який довгий час відмовлявся надавати Україні озброєння на тлі агресії РФ, учора вирішив передати ЗСУ переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger.

Джерело

Залишити коментар