Світ

Некомфортний для РФ. Новий уряд Німеччини

Некомфортний для РФ. Новий уряд Німеччини

Фото: Getty Images Анналена Бербок, Роберт Хабек, Олаф Шольц та Крістіан Лінднер

У Берліні курсують поки що неофіційні списки кандидатів на міністерські пости в новому уряді, який очолив Олаф Шульц.

  Не в рекордно короткі терміни, але й не затягуючи: німецькі партії, які перемогли на вересневих виборах до бундестагу, завершили переговори про створення правлячої коаліції. У середу, 24 листопада, було представлено коаліційний договір – програма дій майбутнього уряду Німеччини.   Якщо на фінішній прямій не станеться сюрпризів, то до Різдва Ангела Меркель перестане виконувати обов’язки канцлера ФРН, як і весь її кабінет.   І хоча прізвища кандидатів на посади міністрів у новому уряді поки що офіційно не були озвучені, у пресі вже курсують імена ймовірних володарів відповідних посад.   Про те, яким буде новий уряд Німеччини, хто до нього найімовірніше увійде і що нові міністри говорять про Росію – в огляді DW.      

Перший уряд з рівною часткою чоловіків та жінок

  Новий уряд ФРН буде особливим, тому що його створюють три партії, які раніше в такому складі не вступали в коаліцію на федеральному рівні: соціал-демократи (СДПН), які перемогли на виборах, партія Союз-90/»зелені» та ліберали (Вільна демократична партія, ВДП).   До кабінету міністрів ФРН уперше мають у рівній пропорції увійти чоловіки та жінки. Таку мету поставив майбутній канцлер ФРН, який, ймовірно, представлень уже не потребує: це соціал-демократ Олаф Шольц.   Шольц, нині в.о. віце-канцлера і голови Мінфіну, — один з небагатьох членів кабінету, що йде, які перейдуть в новий уряд Німеччини. Вважається, що на своєму місці всидить лише один політик – в.о. міністра праці соціал-демократ Хубертус Хайль.   Також у новий кабінет, але на нові посади, мають перейти зі старого уряду два інші представники СДПН – в.о. міністра охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки Свенья Шульце та в.о. голови Мін’юсту Крістіні Ламбрехт.   Шульце пророкують місце керівника відродженого міністерства будівництва та міського розвитку, а Ламбрехт – голови МВС ФРН.      

Некомфортні для Росії фігури

  Якщо з канцлером все зрозуміло, то з його заступником поки що не дуже. Найчастіше віце-канцлером ставав глава міністерства закордонних справ. Цю посаду, за інформацією газети Kölner Stadt-Anzeiger, отримає співголова партії «зелених» Анналена Бербок. Це, до речі, перша жінка в історії німецької політики на цій посаді.   Бербок у ході передвиборчої кампанії неодноразово підтверджувала свою жорстку позицію щодо Росії, а днями висловила солідарність з організацією Меморіал, яку хоче ліквідувати російська влада.   Бербок також відомий тим, що виступає проти проекту Північний потік-2 і нещодавно закликала не видавати ліцензію на його експлуатацію.   Однак вірогідніше, що не вона, а інший співголова партії «зелених, Роберт Хабек, стане заступником Шольца. Хабеку пророкують посаду «суперміністра»: він має очолити міністерство економіки, яке, однак, посилять — у сферу повноважень Хабека потраплять ще й захист клімату, а також питання переходу на відновлювані джерела енергії.   Згідно з попередніми планами, Шольц може отримати другого заступника, що теж було б незвичайно: ним має стати лідер ліберальної ВДП Крістіан Лінднер. Лінднер виграв у Хабека боротьбу за посаду міністра фінансів — як вважається, найвпливовіший у німецькому уряді після, власне, посади канцлера.   Чому впливовий – по-перше, саме голова Мінфіну розробляє проект держбюджету. По-друге, він відіграє значну роль у Євросоюзі та в єврогрупі. Лінднер, як і Бербок, різкий критик політики Кремля та регулярно виступав за звільнення з в’язниці російського політика Олексія Навального.      

Не дуже бажане відомство — МОЗ ФРН

  У той час, як за крісло голови Мінфіну та багатьох інших відомств точилася справжня боротьба, одна посада в кабінеті міністрів ФРН, судячи з інформації, що втекла до журналістів, навпаки, не хотіла займати жодна з трьох коаліційних партій. Ідеться про посаду міністра охорони здоров’я.   Зважаючи на все, ніхто не хотів бути тим, кому доведеться незабаром оголошувати про не найпопулярніші заходи — наприклад, черговий локдаун або введення обов’язкової вакцинації від ковіда.   Не вдалося домовитися сторонам і про заявлену раніше реформу системи охорони здоров’я. Посада міністра, судячи з усього, дістанеться соціал-демократам, але Карлу Лаутербаху, експерту партії з питань охорони здоров’я, який не отримав широкої медійної популярності.   У пресі кандидатом називають куди менш відому колегу Лаутербаха з Бранденбурга, голову земельного МОЗ Петру Кеппінг.   Втім, ця кандидатура вважається поки що не точною: партійним переговорникам вдалося досі зберегти в таємниці імена претендентів на багато міністерських портфелів. Офіційно їх дізнаються першими члени партії «зелених» найближчого четверга, а решта дві партії представлять свої кандидатури лише 4-5 грудня.    

Баланс інтересів дотримано, вважають оглядачі

  Розподіл постів в уряді між коаліційними партнерами в німецькій пресі називають загалом збалансованим, наголошуючи на тому, що кожен із партнерів досяг свого на переговорах.   СДПН, згідно з планами майбутнього коаліційного кабінету, дістануться сім міністерств у новому уряді, «зеленим» – п’ять, лібералам – чотири, що, приблизно, відповідає частці голосів, відданих за кожну з партій.  

Некомфортний для РФ. Новий уряд Німеччини

Getty Images   «Зелені», поступившись посадою міністра фінансів, отримають, як і очікувалося, федеральне відомство екології — у неофіційних списках як його глава фігурує ім’я досі мало відомої Штеффі Лемке, міністерство сільського господарства — на місце його керівника пророкують Антона Хофрайтера, а також міністерство у справах сім’ї, яке може очолити Катрін Герінг-Екхардт. Хофрайтер та Герінг-Екхардт — співголови фракції «зелених» у бундестазі.   Ліберали ж отримають не лише ключове фінансове відомство, а й відправлять своїх представників керувати міністерством транспорту та юстиції, а також міністерством освіти, яке пророкують Беттін Штарк-Ватцінгер.   Джерело: Російська служба DW    

Джерело

Залишити коментар