Політика

Німецьке ЗМІ: Найочевидніший противник Зеленського – лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук

Німецьке ЗМІ: Найочевидніший противник Зеленського – лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук0 Віктор Медведчук 112.UA

Дії суду являють собою прямий виклик виснажується авторитету Президента Зеленського, поставивши його в незавидне становище. Протягом більшої частини останніх шести місяців партія «Слуга народу» голосувала разом з Партією ОПЗЖ, яка наприкінці жовтня влаштувала вибух у Конституційному Суді. Ця коаліція, схоже, розпалася.

Про це інформує німецький сайт Nach-Welt.

«Постанова від 27 жовтня стала останньою в серії недавніх ударів по антикорупційній програмі України, прийнятих Конституційним Судом. Прийняті в серпні і вересні постанови НАБУ визнали неконституційними. Останнє рішення було прийнято у відповідь на клопотання 47 народних депутатів про скасування статті в Кримінальному кодексі України, згідно з якою складання недостовірних відомостей про майно державними чиновниками є кримінальним злочином», – пишуть на сайті Nach-Welt.

Видання акцентує увагу на заяві Зеленського для Financial Times, в якій він захищав представлений законопроект до парламенту у відповідь на нещодавню постанову Конституційного Суду, спрямовану на відновлення антикорупційних інститутів України.

«Щоб захистити і зміцнити нашу антикорупційну інфраструктуру… я попросив парламент реструктурувати склад Конституційного Суду, який втратив довіру і авторитет. Це суд-кенгуру, голова якого перебуває під слідством у справі про купівлю нерухомості в окупованому Росією Криму в 2018 році, що є повним порушенням українського законодавства, про що суддя не повідомив у своїй електронній заяві», – навели в публікації слова Президента України.

Безкомпромісний тон коментаря Зеленського передбачає поворотний момент в його Президентстві. Перше питання, яке задають люди: чи реально це зміна або все це просто для МВФ і ЄС, чию постійну підтримку Україна шукає.

«Раніше його депутати разом з двома реформістськими партіями в українському парламенті,» Голос «і» європейська солідарність», проголосували за проведення найважливіших реформ у сфері купівлі-продажу землі і банківської системи, яких вимагає МВФ», – інформує німецький сайт.

Щоб переконати багатьох скептиків, Президент повинен назвати публічно тих, кого він вважає своїми противниками:»найочевидніший в українському Парламенті – лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук, який контролює три основні телеканали в Україні». Далі, йдеться в матеріалі, сильний вплив на Президента має олігарх Ігор Коломойський, чию підтримку багато хто вважав вирішальною для успіху Зеленського на виборах 2019 року.

У виданні вважають, що в даний час Коломойський об’єднався з Медведчуком та іншими бізнесменами-однодумцями в парламенті: «Для Зеленського розрив з Коломойським означав би визнання розколу в партії «Слуга народу» і втрату його нинішньої парламентської більшості разом з підтримкою медіаімперії Коломойського. Це змінило б політичний ландшафт, Президент більше не контролює свою партію значущим чином».

Зеленський або формує свого роду реформаторську коаліцію з «Голосом» і «Європейською солідарністю», або у нього є перспектива втратити владу на користь Медведчука і Коломойського.

«Поки неясно, чи зможе коаліція сформувати парламентську більшість. Однак, якщо Зеленський хоче врятувати своє президентство, він повинен зробити чіткий вибір і проявити лідерство. Його рішення найближчими днями, ймовірно, визначать майбутнє України на довгі роки і позначаться у всьому регіоні», — резюмував німецький сайт Nach-Welt.

Источник

Залишити коментар