Україна

МВС назвало вартість «стіни» на кордоні Білорусі

МВС назвало вартість "стіни" на кордоні Білорусі

Фото: facebook.com/artem.shevchenko.9 Тільки на колючий дріт підуть сотні мільйонів

Україна має спільний кордон із Білоруссю довжиною майже 1100 кілометрів. Його облаштування коштуватиме мільярди.

На інженерне облаштування кордону України з Білоруссю потрібно 7 мільярдів гривень. Такі дані у понеділок, 15 листопада, опублікував у Facebook речник МВС Артем Шевченко.

«Протяжність 10 найбільш небезпечних ділянок для масового перетину нелегалами з Півночі становить 270 км із усього 1084-кілометрового кордону з РБ. Тільки щоб закрити ці 270 км хоча б найпростішим інженерним загородженням — спіральним колючим дротом «Єгоза» — треба 189 млн грн. А все повне інженерне облаштування (рів, антивандальний паркан, вежі спостереження та рокадна дорога) кордону з Білоруссю — 7 мільярдів гривень», — написав він.

Шевченко зазначив, що з минулого року між Україною та Білоруссю діє угода про реадмісію, яка передбачає, що у разі перетину кордону нелегальні мігранти мають бути витурені назад, і Білорусь зобов’язана буде їх прийняти.

Також він нагадав про досвід стримування людей на білоруському кордоні, коли торік восени там зібралися паломники-хасиди.

Нагадаємо, минулого тижня у Луцьку пройшло засідання глав силових відомств України із секретарем РНБО, на якому обговорювалася ситуація з мігрантами на польсько-білоруському кордоні та також ризики для України. За підсумками засідання, глава МВС Денис Монастирський заявив про необхідність облаштування загороджень на кордоні з Білоруссю.

Джерело

Залишити коментар