Україна

МОЗ схвалило бустерну дозу вакцини

МОЗ схвалило бустерну дозу вакцини

Фото: Минздрав Поки що бустерну дозу можуть отримати українці у віці 60+

Поки що бустерну дозу вакцини від коронавірусу можуть отримати українці віком від 60 років. Отримати її можна через 6 місяців з дати другого щеплення.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у вівторок підписав указ про введення в Україні бустерної дози вакцини проти коронавірусу. Про це він повідомив у Facebook.

«Ми дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої», — написав міністр.

У МОЗ уточнюють, що для бустерної дози перевагу надають м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty/Pfizer, за такими схемами:

▪️ перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer

▪️ перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer

▪️ перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer

▪️ перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Зазначимо, що через Новий рік в Україні призупиняли процес вакцинації, але напередодні його було відновлено. З початку кампанії імунізації щеплено 14 721 822 особи, з них отримали першу дозу — 14 721 820 осіб, отримали дві дози — 13 762 162 особи, отримали додаткову дозу — 4 159 осіб, бустерну дозу — 5 713 осіб. Загалом проведено 28 493 854 щеплення.

Джерело

Залишити коментар