Україна

МОЗ пояснило, як будуть продовжені COVID-сертифікати

МОЗ пояснило, як будуть продовжені COVID-сертифікати

Фото: diia.gov.ua Сертифікати в мобільному додатку Дія будуть продовжені

Отримання бустерної дози щеплення призводить до продовження терміну дії сертифікату на 270 днів, пояснив Сергій Кузін.

У середині січня буде представлена фінальна модель, як будуть продовжені сертифікати від коронавірусу COVID-19 у додатку Дія. Про це сказав головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю Суспільному, оприлюдненому напередодні.

За його словами, зараз усі процедури опрацьовуються технічно.

«Найімовірніше, з 15 січня буде фінальна модель, як будуть продовжені сертифікати в Дії. Технічна можливість є: термін дії буде продовжено шляхом перевипуску сертифікату», – сказав Кузін.

Він пояснив, що додаткова доза вакцини не призводить до продовження терміну дії сертифікату. За словами Кузіна, людина фактично отримала три дози, але у неї рівень імунного захисту такий, як у звичайної здорової людини після двох доз щеплення.

З іншого боку – бустерна доза допомагає відновити як титр антитіл, так і забезпечити більш ефективний захист. Отримання такої дози щеплення призводить до продовження терміну дії сертифікату на 270 днів.

Наразі її рекомендують для запровадження громадянам старше 60 років, медичним працівникам та працівникам будинків інтернатного типу після шести місяців завершення базового курсу щеплення. Рекомендуються мНРК-вакцини – Pfizer чи Moderna.

Раніше повідомлялося, що українцям, які отримали третє щеплення від COVID-19, не будуть видавати нові сертифікати про вакцинацію — діючим залишиться зелений сертифікат про отримання повного курсу вакцинації.

Джерело

Залишити коментар