Світ

Морпіхи РФ звільнили від піратів контейнеровоз із українцями — ЗМІ

Морпіхи РФ звільнили від піратів контейнеровоз із українцями - ЗМІ

Фото: usm.media Захоплене судно

Шість морських піхотинців піднялися на судно, закріпилися вздовж борту і визволили екіпаж, що сховався. Постраждалих немає.

  Російські військовослужбовці загону бойових кораблів Північного флоту у Гвінейській затоці звільнили від піратів контейнеровоз MSC LUCIA, екіпаж якого складався з громадян України, Румунії та Росії. Про це повідомляє ТАСС.   «У команді судна було 22 особи: один росіянин, один румун і 20 українців. Усі живі та здорові були приховані в ізольованому приміщенні», — повідомив командир загону бойових кораблів Північного флоту капітан першого рангу Станіслав Варик.   За його словами, від Міжнародного бюро протипіратської діяльності було отримано повідомлення про захоплення судна. До місця події вилетів гелікоптер.   «Віддалення становило понад 80 км. Прибувши в район, виявив високошвидкісний швидкохідний човен, який маневрував уздовж борту захопленого судна. Почувши звук вертольота і побачивши його, пірати в кількості восьми осіб вже на момент підльоту вертольота були занурені в човен, і човен, різко змінно маневруючи на високій швидкості понад 30 вузлів, почав маневрувати на віддалення», — розповів Варік.   Командир загону додав, що кораблі розпочали перехід у точку виявлення судна. На це пішло 2,5 години.   Екіпаж судна не виходив на зв’язок, на верхній палубі людей не було. А човен із піратами відійшов на велику відстань.  

Морпіхи РФ звільнили від піратів контейнеровоз із українцями - ЗМІ

Піратський човен. usm.media   «Групи (штурмова), група прикриття зі складу морської піхоти були озброєні та проінструктовані, і занурені після прибуття корабля в район дій на швидкохідному човні. Було повторно піднято гелікоптер для вогневого прикриття з повітря. Також вівся контроль з безпілотного засобу», — розповів капітан першого рангу.   Морпіхи встановили зв’язок із екіпажем контейнеровозу.   Шість морських піхотинців піднялися на судно, закріпилися вздовж борту і визволили екіпаж, що сховався. Постраждалих немає.   Наразі судно на прохання капітана конвоюється загоном кораблів.   За інформацією видання, у Гвінейській затоці діє загін кораблів та суден Північного флоту. Росіяни протягом трьох тижнів забезпечують безпеку цивільного мореплавання.   Захопив судно та базу: СБУ розповіла про першого українського пірата   Також Korrespondent.net писав, що в Україні вперше судитимуть людину за піратство. Чоловік у липні 2020 року з метою отримання $500 тисяч захопив судно в нейтральних водах західної частини Індійського океану. Підозрюваного затримано та перебуває під вартою без права внесення застави.      

Джерело

Залишити коментар