Політика

Монобільшість у ВРУ де-юре є, але де-факто її немає, – Тарас Семенюк

Монобільшість у ВРУ де-юре є, але де-факто її немає, – Тарас Семенюк

Верховна Рада ІХ скликання Слуга Народу / Facebook

Голоси у Раді постійно «позичають», констатував експерт

Монобільшість у парламенті є де-юре, але де-факто її немає, оскільки для ухвалення рішень завжди «позичаються» голоси.

Про це в ефірі ток-шоу «13» на телеканалі ZIK заявив політолог-міжнародник Тарас Семенюк.

Гість студії зауважив, що у ситуації, коли у сесійному залі Верховної Ради України зареєструвалися 226 депутатів, парламент є практично недієздатним і таким, що не зможе ухвалювати рішення.

«Тут же питання бюджету у другому читанні. Як повідомляють джерела, самі «слуги» не впевнені, що вони назбирають голоси на підтримку цього бюджету і як буде далі виглядати ситуація, чи вийдемо ми цього року у новий з бюджетом на наступний рік, чи цього не буде, поки що не відомо. Орієнтуються десь на середину грудня, прогнозують, що, можливо, все ж таки проголосують», – зазначив Тарас Семенюк.

Гість студії продовжив: «Ми розуміємо, що монобільшості у парламенті немає. Це факт. Де-юре вона є, де-факто її немає, тому що завжди позичаються голоси. А це вже не монобільшість, а це певною мірою перші паростки, що у Раді формується коаліція».

Нагадаємо, на початку листопада голова партії «Слуга народу», перший заступник голови депутатської фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявляв, що зараз у президента України Володимира Зеленського немає підстав для розпуску ВРУ.

Додамо, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія зазначав, що президент Володимир Зеленський повинен «перезавантажити» Верховну Раду, якщо депутати «прокотять» його пропозицію звільнити суддів КСУ.

Источник

Залишити коментар