Україна

Миротворець Ердоган. Навіщо Туреччині гра на Донбасі

Миротворець Ердоган. Навіщо Туреччині гра на Донбасі

Ердоган хоче розрулити ситуацію на Донбасі

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив про готовність його країни зробити внесок у врегулювання напруженості між Україною та РФ.

  Мирне врегулювання конфлікту на Донбасі віддавна не знає виходу. Зрушити ситуацію з мертвої точки має намір президент Туреччини Реджеп Ердоган. Турецький лідер пропонує своє посередництво у врегулюванні конфлікту між Україною та Росією. Навіщо йому це і чи насправді Туреччина може допомогти?     Заява Ердогана   «Тут наша позиція чітка. Ми виступаємо за мир у регіоні, насамперед коли це стосується кримських татар. Ми неодноразово обговорювали такі питання із дружньою Росією, а надто з Володимиром Путіним», — сказав Ердоган.   «Цей регіон має крокувати в майбутнє як регіон, де панує мир. Ми хочемо, щоб ставлення до вирішення цього питання розвивалося в позитивному напрямі. В цьому питанні ми згодні бути посередником, це буде обговорення з обома сторонами… Ми маємо намір також зробити свій вклад», — додав він.     Що передувало   26 листопада Зеленський на прес-марафоні заявив, що влітку 2020 року не погодився на спецоперацію із затримання «вагнерівців», тому що вона, зокрема, загрожувала відносинам з Туреччиною, тоді як Ердоган його дуже підтримує і вони відверто говорять про важливі речі.   «Ердоган ніколи б нам цього не пробачив. Я з ним обговорюю такі речі за зачиненими дверима, такі речі! Як він нам допомагає! Я б ніколи не в’їхав у цю стіну», — сказав він.   Крім того, Зеленський повідомив про передачу в Москву через Ердогана списку полонених. За словами Українського президента, лідер Туреччини вже передав цей список російській стороні. Путін і Ердоган востаннє мали зустріч 29 вересня в Сочі.  

Миротворець Ердоган. Навіщо Туреччині гра на Донбасі

EPA     Відповідь Росії   Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відмовився дати коментар на слова Президента України Володимира Зеленського про те, що він передав Володимиру Путіну список утримуваних і визначених на обмін через турецького лідера Реджепа Тайїпа Ердогана.   «Я не даю коментарів на це повідомлення», — сказав Пєсков.   Пєсков заявив, що єдиною базою для переговорів про врегулювання ситуації на Донбасі, яку Кремль називає «внутрішньоукраїнським конфліктом», залишаються Мінські угоди.  

Миротворець Ердоган. Навіщо Туреччині гра на Донбасі

EPA     Позиція України   В Офісі президента Володимира Зеленського вважають, що посередництво президента Туреччини у відносинах між владою України і Росії може вирішити гуманітарні питання на тимчасово окупованих територіях, а якщо Росія відмовиться – це свідчитиме про невпевненість у собі перед сильним суперником.   «Пропозиція президента Ердогана про посередництво Туреччини в переговорах між Україною та Росією має дуже важливий контекст. У такому трикутнику всі сторони максимально точно розуміють, якою крихкою є ситуація в нашому регіоні», — заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.   За словами Подоляка, між президентами України і Туреччини Володимиром Зеленським і Реджепом Тайїпом Ердоганом встановилися довірчі відносини, а Туреччина — це вкрай перспективний партнер для України.   Ердогана він назвав «ефективним арбітром», який може допомогти у вирішенні питань захисту прав людей на тимчасово окупованих територіях України й у звільненні утримуваних осіб, зокрема кримських татар.   Радник керівника ОП додав, що сила Туреччини як посередника полягає в цілковитому знанні всіх деталей, у точному усвідомленні регіональних інтересів, у можливості врахувати потреби різних суспільств регіону і розумінні психологічної основи цих можливих контактів.  

Джерело

Залишити коментар