Світ

Міграційна криза: у РБ ООН звинуватили Білорусь

Міграційна криза: у РБ ООН звинуватили Білорусь

Фото: facebook.com/petroporoshenko РБ ООН провела екстрене засідання щодо ситуації з мігрантами біля кордону Польщі

Сторони виступили за введення нових санкцій проти влади республіки, назвавши дії Олександра Лукашенка «загрозою регіональній стабільності».

За підсумками засідання Ради безпеки ООН Великобританія, США та європейські країни у РБ заявили, що відповідальність за ситуацію з мігрантами на польському кордоні несе Білорусь. Про це йдеться у заяві згаданих країн, пише ТАСС.

Так, до заяви приєдналися Естонія, Франція, Ірландія, Норвегія та Албанія. Підписанти засудили «організовану інструменталізацію людей, чиї життя та благополуччя поставлені під загрозу в політичних інтересах Білорусі».

У документі зазначено, що метою Мінська є дестабілізація ситуації на зовнішніх кордонах сусідніх держав та Євросоюзу та відволікання уваги від порушення прав людини всередині самої Білорусі.

У зв’язку із цим сторони виступили за введення чергового пакету санкцій проти влади республіки. Крім того, вони визнали, що «режим Олександра Лукашенка став загрозою для регіональної стабільності».

Зрештою, згадані члени РБ ООН закликали Мінськ забезпечити мігрантам необхідний захист та допомогу.

Як повідомлялося, напередодні президент Росії Володимир Путін та в.о. канцлера Німеччини Ангела Меркель провели другу за два дні телефонну розмову, в якій обговорювалася міграційна криза на кордоні Польщі та Білорусі.

Джерело

Залишити коментар